Hotele Kopernik i Katowice – hotelami dla medyków

Toruński hotel Kopernik hotelem dla medyków
Hotel Kopernik w Toruniu/fot. archiwum PHH

Kolejne hotele należące do Polskiego Holdingu Hotelowego – Hotel Katowice oraz hotel Kopernik w Toruniu – stały się bazą noclegową dla kadry medycznej.

Hotel Katowice oraz hotel Kopernik w Toruniu stały się bazą noclegową dla medyków ze szpitali jednoimiennych na Śląsku i w kujawsko-pomorskim obsługujących pacjentów z Covid – 19.

Dzięki temu personel medyczny będzie miał zapewnione komfortowe warunki do odpoczynku po ciężkiej i wielogodzinnej pracy oraz zostanie zminimalizowane ryzyko zakażeń dla ich rodzin.

Śląski hotel Katowice hotelem dla medyków
Hotel Katowice/fot. archiwum PHH

Na potrzeby personelu medycznego przeznaczony będzie cały obiekt hotelu Katowice (180 pokoi) oraz hotelu Kopernik (69 pokoi) i będą one do dyspozycji szpitali jednoimiennych, tak długo, jak będzie to konieczne. Funkcjonowanie hotelu dla medyka, wraz z kosztami noclegu i śniadań, będzie w całości sfinansowane przez Polski Holding Hotelowy.

Przypomnijmy, że Polski Holding Hotelowy w tym tygodniu założył fundację „Hotele dla Medyków”, której głównym celem jest finansowanie noclegów dla kadry medycznej opiekującej się osobami zakażonymi koronawirusem.