Hotel Traugutta3 w Białymstoku otwarty

archiwum Hotelu Traugutta3

20. grudnia 2018 roku w Hotelu Traugutta3 odbyło się spotkanie inaugurujące działalność nowego obiektu – Hotelu Traugutta3 i Restauracji Regiment.

Gości powitała dyrektor Hotelu Anna Narel, współwłaścicielka Firmy HASS odpowiedzialnej za inwestycję. HASS działa na rynku od 1996 roku, w swojej działalności prowadzi sklep stacjonarny oraz internetowy Meblownia, Hotel Podlasie oraz Restaurację Lipcowy Ogród.

Anna Narel podkreśliła: „Otwarcie nowego obiektu to konsekwencja trzech czynników: naturalny rozwój firmy, odpowiedź na zapotrzebowanie gości na hotel o wyższym standardzie oraz stworzenie miejsca, dającego rozwój pracownikom firmy.”

Powstały Hotel Traugutta3 jest hotelem butikowym o standardzie czterech gwiazdek.

Urszula Piotrowska, specjalista ds. marketingu i sprzedaży przedstawiła ideę obiektu, opowiedziała o historii miejsca, które mocno definiuje jego obecny wizerunek.

Dzisiejsza Restauracja Regiment – część Hotelu Traugutta, to dawna XIX-wieczna willa.

W latach 1884-1888 w Białymstoku zlokalizowane były koszary 64. Kazańskiego Pułku Piechoty (przy linii kolejowej za Dworcem Poleskim – dziś Dworzec Fabryczny). Na terenie koszar zbudowano 61 obiektów murowanych i drewnianych, wśród których sztab Pułku mieszczący się w budynku przy ulicy Traugutta 3. Nazywany był Domem Strzelca. To jeden z ostatnich zachowanych śladów po dawnych carskich koszarach wojskowych. W 1994 roku decyzją Państwowej Służby Ochrony Zabytków Oddział Wojewódzki w Białymstoku budynek, ten wpisany został do rejestru zabytków województwa podlaskiego jako dobro kultury.

Po odzyskaniu niepodległości, w lipcu 1919 roku carskie koszary 64. Kazańskiego Pułku Piechoty zostały przejęte przez 42. Pułk Piechoty. W roku 1921 władze zorganizowały uroczyste powitanie żołnierzy 42. Pułku Piechoty, nadając koszarom imię Romualda Traugutta. W lipcu 1944 roku koszary zostały wysadzone i spalone przez wycofujące się oddziały niemieckie. Willa jest jednym z nielicznie zachowanych budynków.

W styczniu 1949 roku w tym miejscu została uruchomiona filia biblioteki miejskiej.

Mieszkańcy miasta Białegostoku to miejsce kojarzą przede wszystkim z Białostockim Ośrodkiem Tańca Rytm powstałym w 1976 roku. Była to pierwsza szkoła tańca
w mieście. W 2018 roku Restauracja Regiment przyjęła pierwszych gości.

Po prezentacjach goście zaproszeni zostali na spacer po obiekcie, podczas którego poznali wnętrze tego miejsca: pokoje, sale konferencyjne, Restaurację Regiment. W prezentacji wzięły udział również projektantki Joanna Rogal i Ewa Modzelewska-Krygicz z Pracowni Projektowej Archimeda, które opowiedziały o inspiracjach, które zostały zrealizowane.
Spotkanie zakończyło się brunchem w Restauracji Regiment, która znajduje się w zabytkowej wilii z 1884 roku.

 www.hoteltraugutta3.pl

HotelTraugutta3 jest członkiem IGHP