Hotel Radisson Blu na Antałówce w Zakopanem już otwarty

archiwum hotelu Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane

Czterogwiazdkowy hotel Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane, znajdujący się 2,6 km od wyciągu narciarskiego na Kasprowy Wierch, przyjmuje pierwszych gości.

Kompleks składa się z części hotelowej o powierzchni 14 072 metrów kwadratowych oraz apartamentowej, która liczy 7 350 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej.
Do dyspozycji gości oddano już część hotelową: 158 pokoi, siedem sal konferencyjnych oraz trzy bary i dwie restauracje. Hotelowe centrum Wellness & Spa wyposażone zostało w siłownię, 20-metrowy basen, jacuzzi, saunę i orientalną łaźnię błotną typu rasul. Dodatkowo do dyspozycji gości jest zewnętrzne jacuzzi, które stanowi przedłużenie basenu. W hotelu, na poziomie -1, przygotowano 49 miejsc parkingowych, a kolejne 61 miejsc zlokalizowano na parkingu zewnętrznym.

Ostatnie prace wykończeniowe trwają w części apartamentowej, w której zaprojektowano 68 lokali mieszkalnych o powierzchni od 28 do 175 metrówkwadratowych oraz 59 miejsc parkingowych, rozmieszczonych na 2 poziomach podziemnych garaży.

Bryła obiektu wraz z detalami została wpisana w dominujący na tym obszarze tradycyjny styl zakopiański. Obiekt otrzymał drewnianą elewację, która została wykonana z belek z drewna modrzewiowego o wysokości 40 cm każda. Pozyskanie w naturze takiego budulca było niemożliwe, stąd belki to wysokiej jakości imitacja, składająca się ze sklejanych ze sobą pod prasą mniejszych elementów drewnianych, które po spojeniu zostały obrobione dla uzyskania właściwych wymiarów.

Zarówno sam obiekt, jak i mury oporowe zostały też obłożone okładzinami z kamienia łupanego, którego obróbka była bardzo pracochłonna z uwagi na konieczność zachowania wspólnych płaszczyzn na elewacjach.
Ponadto, wszystkie urządzenia techniczne na dachu zostały zakryte żaluzjami, tak aby ich widok nie zaburzał wizualnie tradycyjnej bryły dachu.

Obok tradycyjnych materiałów i rozwiązań nawiązujących do budownictwa zakopiańskiego obiekt został wyposażony również w nowoczesne elementy, jak fasady aluminiowe oraz drewniane i stalowe zadaszenia z pokryciem szklanym, a także szklane balustrady i przegrody.

Generalnym wykonawcą hotelu jest Eiffage Polska Budownictwo a inwestorem Polonia Tatry Sp. z o.o.