Hotel Pullman otwarty w Rydze

materiały prasowe

Pullman Hotels & Resorts, międzynarodowa marka upscale sieci AccorHotels,otwiera pierwszy hotel w Krajach Bałtyckich, w stolicy Łotwy.

Pullman Riga Old Town położony jest 200 m od Pałacu Prezydenckiego i budynku Parlamentu. Natomiast ryska katedra oraz Centrum Kongresowe oddalone są o kolejno 300 i 400 m. Kilka minut spacerem od hotelu znajdują się Bank Łotwy i Teatr Narodowy oraz słynna dzielnica Rygi Art Noveau.
Pięciogwiazdkowy obiekt oferuje on 155 pokoi, całodobową restaurację, bar, 8 bardzo nowoczesnych sal konferencyjnych oraz Fit&Spa Lounge z 19-metrowym wewnętrznym basenem, znajdującym się na ostatnim piętrze hotelu, skąd rozpościera się widok na lokalny park i kanał.

Hotel tworzą trzy połączone ze sobą części. Architekci zaadaptowali rezydencję z 1789 roku, która była pierwszym ceglanym budynkiem w Rydze, znajdującym się wówczas poza murami miasta, i połączyli ją przeszklonym atrium z dwoma nowymi obiektami. Cała struktura budynku jest unikalnym przykładem kreatywnej nowoczesnej architektury.
W hotelowych wnętrzach widoczne są dwie główne inspiracje. Motywy jeździeckie nawiązują do lokalnego dziedzictwa i związane są ze stajniami barona Münchausena, które w XVIII wieku znajdowały się dokładnie w tym samym miejscu. Drugi charakterystyczny element tworzą sztuka współczesna i najnowszy design. Oba motywy przeplatają się ze sobą kreując unikalną atmosferę, która odzwierciedla charakter marki łączący ze sobą nowoczesny styl z szacunkiem do historycznej spuścizny miejsca.

Hotel Pullman oferuje różne typy pokoi: Superior, Premium Superior, De Luxe i Apartament Prezydencki. Każdy z nich wyposażony jest w indywidulanie sterowaną klimatyzację, szybkie Wi-Fi, LED Smart TV, sejf, minibar, ekspres do kawy Nespresso® oraz stację dokującą Bose®. Większość pokoi posiada także widok na park i atrium. W łazienkach goście znajdą prysznice z deszczownicą i zestaw kosmetyków C.O. Bigelow.
W ramach room service dostępne są o każdej porze dnia i nocy lekkie przekąski i pełne dania, skomponowane z lokalnych specjałów i międzynarodowych klasyków.
W starej części hotelu znajduje się restauracja Equus, której wnętrze inspirowane jest również XVIII-wiecznymi stajniami barona Münchausena.

Hotelowe centrum konferencyjne składa się z 5 boardroomów, prywatnej sali jadalnej i 2 sal konferencyjnych, które mogą pomieścić od 150 do 200 osób. Każda z nich wyposażona jest we wszystkie niezbędne elementy, włącznie ze sprzętem audio i video oraz szerokopasmowym internetem.