Hotel na Cyprze dla rodzin z dziećmi

AG

Hotel Sentido Cypria Bay by Leonardo Hotels w Pafos na Cyprze, reklamuje się jako obiekt dla rodzin z dziećmi. I choć na całym Cyprze dzieci czują się dobrze, w tym hotelu mogą poczuć się jeszcze lepiej.

Praktycznie od wyjścia z jadalni ropociera się puszysty trawnik. Można po nim pobic do basenów, do mini parku wodnego, można na nim pograć w piłkę lub pohustać na hamakach. O miejsce na tych ostatnich maluchy czesto muszą “walczyć” z dorosłymi.Gdyby któremuś maluchowi znudził się pobyt na basenie otwartym, może uciec na basen zakryty (tutaj można skorzystać zkółi dmuchanych zabawek) lub do klubu dziecięcego. Ale otwarte baseny przecież są najlepsze. Prowadzi do nich łagodnie opadające zejście, można podpłynąć do wyspek, przepłynać pod mostkami, położyć się w brodziku.

Rok temu w Sentido Cypria Bay zbudowano mini park wodny o tematyce pirackiej. Dzieci mogą brodzić w basenie o głębokości 20 centymetrów, zjeżdżać z małej zjeżdżalni, ale największa atrakcją jest replika żaglowca piratów, z którego do basenu prowadzą trzy zjeżdżalnie. Na maszcie zaś zawieszone jest wielkie drewniane wiadro, z którego co chwilę wylewa sią mały wodospad oblewający wszystkich na pokładzie okrętu. Miejsce to jest oddalone o 30 metrów od głównego basenu – krzyki dzieciaków nie przeszkadzają więc wylegującym się na leżakach dorosłym. Bliżej plaży położonej o kilkanaście metrów od basenów znajduje się piaszczyte boisko, na którym organizowane są rozgrywki w bule dla dzieci. Oczywiście codziennie dzieciakami opiekują się animatorzy organizujący im konkursy, zabawy, parady.

Menu w hotelu jest tak bogate, że nawet najbardziej kapryśny niejadek znajdzie coś dla siebie. Duży wybór mięs, makaronów, ryb, owoców morza, warzyw, serów – wszystko świeże i smaczne.

Ciekawostką na zewnątrz są specjalne “zbieracze” zużytych plastikowych kubków. Rozstawione są na trawniku wokół basenu. Można tam wstawiać kubki po napojach. Są one potem myte i ponownie trafiają do bufetów. Zbieranie i wstawianie kubków do “zbieraczy” (zamiast wyrzucania do kosza) jest dodatkową zabawą dla dzieci i lekcją ekologiczną.

Dodatkowym bonusem są wszechobecne na Cyprze koty. Oswojone, przyzwyczajone do zabaw, żywe maskotki.

https://www.sentidohotels.com/en/hotels/sentido-cypria-bay-by-leonardo-hotels

{gallery}8589{/gallery}