Hotel Mövenpick powstał w Bazylei

Nowo otwarty Mövenpick Hotel Bazylea to szósty obiekt należącej do Accor w Szwajcarii. Zaprojektowany przez cenionych projektantów przyciąga eleganckim i nowoczesnym wystrojem wnętrz.
Koncepcję Mövenpick Hotel Bazylea stworzyli znani architekci z zespołu Miller & Maranta. Klimatyczne wnętrze nosi podpis słynnego twórcy, Matteo Thuna, który czuwał nad całym projektem. Ich dziełem jest wyjątkowy, 19-piętrowy budynek mieszczący 234 pokoje i 30 apartamentów (w tym apartament prezydencki). Zgodnie z filozofią „ponadczasowej nowoczesności” wnętrza hotelu wypełniają ciepłe kolory i naturalne materiały, które podkreślają połączenie stylu eleganckiej szwajcarskiej prostoty i ponadczasowego komfortu.
Restauracja PURO z otwartą kuchnią łączy specjały latynoamerykańskie z tradycyjnymi smakami Azji i najlepszymi produktami regionalnymi serwowanymi w kameralnej i przyjaznej atmosferze. Szefem kuchni jest Argentyńczyk Pablo Löhle, znany w branży za wyznaczanie nowych i zaskakujących trendów, wcześniej związany z Grand Hotel Les Trois Rois w Bazylei.
Mieszczący się na parterze MP’s Bistro & Bar z odkrytym tarasem stanowi idealne miejsce spotkań dla mieszkańców i gości hotelowych.
Atutem hotelu jest także nowoczesne centrum konferencyjne z elastyczną powierzchnią 2 000 metrów kwadratowych. Stylowa sala barowa umożliwia organizację uroczystości nawet dla 600 osób. Hotel oferuje także sale konferencyjne i sale narad zlokalizowane na drugim i trzecim piętrze, gwarantujące indywidualny wystrój i wielofunkcyjność połączoną z wyjątkowym widokiem na miasto.
Nowy hotel oferuje również luksusowe spa i centrum fitness o łącznej powierzchni 240 metrów kwadratowych. Obejmuje ono saunę, łaźnię parową, prysznice sensoryczne oraz strefę relaksu.
Oprócz Mövenpick Hotel Bazylea, w Szwajcarii funkcjonuje pięć hoteli marki z łącznie 1306 pokojami: Mövenpick Hotel & Casino Genewa, Mövenpick Hotel Egerkingen, Mövenpick Hotel Lozanna, Mövenpick Hotel Zürich Airport i Mövenpick Hotel Zürich Regensdorf. Wkrótce Mövenpick Resort Savognin powiększy portfolio jako siódmy hotel tej marki.
POWIĄZANE WPISY
5 grudnia 2025
Sopocka Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w „Sopockich Perłach”
Sopocka Organizacja Turystyczna rozpoczyna siódmą edycję konkursu „Sopockie Perły”.…
0 Komentarzy1 Minuty
5 grudnia 2025
Sezon narciarski w Wiśle otwarty. Skolnity gotowy na narciarzy
Sezon narciarski na stacji Skolnity w Wiśle rozpocznie się dziś, 5 grudnia, o godzinie…
0 Komentarzy1 Minuty
4 grudnia 2025
Travelist.pl rusza z zimowym konkursem fotograficznym
Travelist.pl uruchomił konkurs fotograficzny „Jedź na ferie - wygraj wakacje”, w którym…
0 Komentarzy2 Minuty
4 grudnia 2025
Accor mianuje Karelle Lamouche CEO na Europę i Afrykę Północną
Grupa hotelowa Accor ogłosiła powołanie Karelle Lamouche na stanowisko CEO…
0 Komentarzy2 Minuty
3 grudnia 2025
Rusza 8. edycja konkursu fotograficznego #LubelskieTravel
Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna otwiera nabór do kolejnej edycji konkursu…
0 Komentarzy1 Minuty
3 grudnia 2025
WP Holding sprzedaje Fluege.de chińskiej grupie Tongcheng Travel
Fluege.de ma nowego właściciela. WP Holding zawarło umowę sprzedaży Invia Flights Germany…
0 Komentarzy1 Minuty
3 grudnia 2025
ULC rusza z nową edycją kampanii „Nie pakuj się w kłopoty”
Urząd Lotnictwa Cywilnego rozpoczął nową edycję kampanii edukacyjnej „Nie pakuj się w…
0 Komentarzy2 Minuty
3 grudnia 2025
Magda Plutecka nową dyrektorką ds. HR i Komunikacji w Sun&Fun Holidays
Sun&Fun Holidays ogłosiło Magdę Plutecką nową dyrektorką ds. HR i Komunikacji.…
0 Komentarzy1 Minuty
2 grudnia 2025
Magdalena Krucz nową prezeską Polskiej Organizacji Turystycznej
Dziś, 2 grudnia 2025 roku, Magdalenę Krucz powołano na stanowisko prezeski Polskiej…
0 Komentarzy1 Minuty










