Hotel kolejowy atrakcją Muzeum Kolejnictwa na Śląsku

Kolejowy hotel jak w PRL
Wagon z bistro/fot. archiwum Muzeum Kolejnictwa

Wagony sypialne ( 50 miejsc ) ustawione na 2,5 ha bocznicy kolejowej z dala od tłumów turystów oferują letnikom spokój i ciszę. Ogrodzony teren Muzeum na którym znajduje się miejsce na biwak z zapleczem sanitarnym.

Bezpośrednio przy wejściu do Muzeum jest parking z możliwością pozostawienia zarówno samochodów osobowych jak i autokarów. Niepowtarzalny klimat Muzeum tworzą także przejeżdżające w pobliżu pociągi. Położenie Jaworzyny Śląskiej sprawia, że poza zwiedzaniem Muzeum Kolejnictwa i Jaworzyny Śląskiej możliwe jest także odbycie krótkich wycieczek do innych miast Przedgórza Sudeckiego: Świdnicy, Strzegomia, Świebodzic i Wałbrzycha, w których znajduje się wiele atrakcji turystycznych.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej to duże – na skalę europejska Muzeum kolejowe – założone zostało w 2005 roku na terenie zabytkowej lokomotywowni z 1908 roku w Jaworzynie Śląskiej na Dolnym Śląsku. Muzeum położone na terenach kolejowych z zachowaną infrastrukturą kolejową, budynkami lokomotywowni oraz zapleczem technicznym pragnie wrócić na dawnych tradycji wypoczynku wakacyjnego z noclegami w wagonach sypialnych urozmaiconych programem zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych oraz pełnym wyżywieniem w wagonie WARS.

Wnętrze wagonu WARS/fot. archiwum Muzeum Kolejnictwa

Turnus I zaczyna się 20 lipca i kosztuje 899 zł od osoby dorosłej oraz 799 dla młodzieży do 18 roku życia.

Pakiet obejmuje:
7 noclegów w przedziałach 1,2 lub 3 osobowych,
7 śniadań i obiadokolacji (Wagon WARS),
Udział w 3 wycieczkach autobusowych:
Młyn Hilberta w Dzierżoniowie,
Zamek Książ oraz Palmiarnia w Wałbrzychu,
Muzeum Porcelany oraz Stara Kopalnia w Wałbrzychu,
Zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku z przewodnikiem, przejazd lokomotywą po bocznicy Muzeum oraz możliwość zorganizowania ogniska na terenie Muzeum.