Hotel Indigo w Dubaju pierwszym butikowym hotelem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Hotel Indigo Dubai Downtown, inspirowany sztuką regionu, otwarty w październiku 2020 roku, został oficjalnie wpisany na listę butikowych obiektów prowadzoną przez Dubajski Departament Turystyki, Marketingu i Handlu (DTCM).
Hotel Indigo Dubai Downtown jest pierwszym hotelem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który otrzymał oficjalny certyfikat hotelu butikowego.
Laura Eggleton, dyrektor generalny hotelu, powiedziała: „Jesteśmy na samym początku naszej wędrówki. Uzyskanie statusu pierwszego hotelu butikowego w ZEA, dowodzi naszego wielkiego zaangażowania w dostarczaniu gościom unikalnych doświadczeń. Będziemy nadal dokładać wszelkich starań, aby oferować domową i kameralną atmosferę podczas całego pobytu.”
Architekci i projektanci wnętrz pracujący przy projekcie Hotelu Indigo Dubai Downtown, czerpali inspirację z bogatego dziedzictwa regionu oraz z rozwijającego się Dubai Creek, dając temu wyraz w sztuce i designie, które można podziwiać na terenie obiektu.
Architektura i wystrój wnętrza nawiązują do podróży w czasie przez Dubai Creek, prezentując zmiany, które zaszły w emiracie: ewolucję Dubaju od małej wioski rybackiej do miasta przyszłości, którym jest dzisiaj.
W całym obiekcie goście znajdą ponad 200 dzieł sztuki zamówionych u emirackich i lokalnych artystów, współpracujących z Tashkeel, Alserkal Cultural Foundation i XVA Gallery. Każde piętro w hotelu poświęcone jest jednemu artyście, co daje możliwość oglądania wyjątkowych wystaw w drodze do hotelowych pokoi.

Hotel Indigo Dubai Downtown oferuje 269 pokoi inspirowanych historią Dubai Creek. Wnętrze zdobią surrealistyczne tapety stworzone przez lokalnych artystów, fajki do sziszy wykonane na zamówienie oraz ręcznie wykonane szafy z rzeźbionymi drewnianymi drzwiami w stylu Mashrabiya z nowoczesnymi akcentami. Wystrój jest połączeniem historycznego dziedzictwa Dubaju i współczesnej kultury emirackiej.
Hotel Indigo Dubai Downtown jest przyjazny dla zwierząt.
POWIĄZANE WPISY
2 lutego 2023
Alfred Wagner prezesem Wrocławskiej Organizacji Turystycznej
31 stycznia Agnieszka Szymerowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu…
0 Komentarzy3 Minuty
1 lutego 2023
Hotel Nobu zostanie otwarty w Ras Al Khaimah
Wielkoformatowa inwestycja na wyspie Marjan o łącznej powierzchni 70 tys. metrów…
0 Komentarzy3 Minuty
1 lutego 2023
Tatry Super Ski z promocją na wybrane skipassy
Największy projekt narciarskiej w Polsce – Tatry Super Ski – 30 stycznia ruszył z kolejną…
0 Komentarzy3 Minuty
31 stycznia 2023
B&B Hotels Polska: mamy 10 hoteli w Polsce, planujemy więcej
Początek roku to zawsze dobry moment na podsumowanie minionych dwunastu miesięcy i…
0 Komentarzy4 Minuty
31 stycznia 2023
WorkTrips.com integruje się z bazą noclegową Booking.com
Po rozszerzeniu bazy noclegowej, WorkTrips.com znacząco ułatwia organizację podróży…
0 Komentarzy4 Minuty
31 stycznia 2023
Wakacje.pl: prezes UOKiK się pomylił, nie wpływamy na wysokość cen
Wakacje.pl S.A. wydały oświadczenie w związku z dzisiejszym komunikatem Urzędu Ochrony…
0 Komentarzy1 Minuta
30 stycznia 2023
Zysk netto Ryanaira w III kwartale 2022 wyniósł 211 mln euro
Ryanair ogłosił dziś (30 stycznia) osiągnięty zysk netto za trzeci kwartał w wysokości…
0 Komentarzy5 Minuty
30 stycznia 2023
Travelplanet.pl: w minionym roku wakacje zdrożały o ponad 18 proc. w porównaniu do 2021
Travelplanet.pl przygotował Raport Podróznika na podstawie zarezerwowanych wakacji, który…
0 Komentarzy8 Minuty
30 stycznia 2023
PHH promuje model prognostyczny dla branży hotelarskiej
Projekt z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, przygotowany przez studentów UMK, pod…
0 Komentarzy1 Minuty
[…] Hotel Indigo w Dubaju pierwszym butikowym hotelem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich […]