Hotel Indigo w Dubaju pierwszym butikowym hotelem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Hotel Indigo/fot. materiały prasowe DTCM

Hotel Indigo Dubai Downtown, inspirowany sztuką regionu, otwarty w październiku 2020 roku, został oficjalnie wpisany na listę butikowych obiektów prowadzoną przez Dubajski Departament Turystyki, Marketingu i Handlu (DTCM).

Hotel Indigo Dubai Downtown jest pierwszym hotelem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który otrzymał oficjalny certyfikat hotelu butikowego.

Laura Eggleton, dyrektor generalny hotelu, powiedziała: „Jesteśmy na samym początku naszej wędrówki. Uzyskanie statusu pierwszego hotelu butikowego w ZEA, dowodzi naszego wielkiego zaangażowania w dostarczaniu gościom unikalnych doświadczeń. Będziemy nadal dokładać wszelkich starań, aby oferować domową i kameralną atmosferę podczas całego pobytu.”

Architekci i projektanci wnętrz pracujący przy projekcie Hotelu Indigo Dubai Downtown, czerpali inspirację z bogatego dziedzictwa regionu oraz z rozwijającego się Dubai Creek, dając temu wyraz w sztuce i designie, które można podziwiać na terenie obiektu.

Architektura i wystrój wnętrza nawiązują do podróży w czasie przez Dubai Creek, prezentując zmiany, które zaszły w emiracie: ewolucję Dubaju od małej wioski rybackiej do miasta przyszłości, którym jest dzisiaj.

W całym obiekcie goście znajdą ponad 200 dzieł sztuki zamówionych u emirackich i lokalnych artystów, współpracujących z Tashkeel, Alserkal Cultural Foundation i XVA Gallery. Każde piętro w hotelu poświęcone jest jednemu artyście, co daje możliwość oglądania wyjątkowych wystaw w drodze do hotelowych pokoi.

fot. materiały prasowe DTCM

Hotel Indigo Dubai Downtown oferuje 269 pokoi inspirowanych historią Dubai Creek. Wnętrze zdobią surrealistyczne tapety stworzone przez lokalnych artystów, fajki do sziszy wykonane na zamówienie oraz ręcznie wykonane szafy z rzeźbionymi drewnianymi drzwiami w stylu Mashrabiya z nowoczesnymi akcentami. Wystrój jest połączeniem historycznego dziedzictwa Dubaju i współczesnej kultury emirackiej.

Hotel Indigo Dubai Downtown jest przyjazny dla zwierząt.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center