Hotel ibis Styles Rijeka przyjmie gości w 2021 roku

Spółka Rijeka Property d. o. o. podpisała z Orbisem, będącym częścią Grupy Accor – światowego lidera w hotelarstwie, umowę o zarządzanie dla pierwszego hotelu ibis Styles w Chorwacji.

Frank Reul, szef działu rozwoju Orbis & Accor w Europie Środkowo-Wschodniej, powiedział: „Cieszymy się, że partner zdecydował się na współpracę z marką ibis Styles i wybrał Grupę Orbis i Accor do zarządzania tym hotelem. Rijeka – jako największy port w Chorwacji, gwarantuje zarówno solidny potencjał biznesowy, jak i atrakcje rekreacyjne. Zdecydowanie widzimy więcej możliwości rozwoju w całej Chorwacji – nie tylko w stolicy czy w Rijece, ale także nad samym morzem i w większych miastach na terenie całego kraju.” .

Przedstawiciel Rijeka Property d. o. o., dodał: „ibis Styles to wiodąca na świecie marka hoteli ekonomicznych, która doskonale łączy wyjątkowy design i pozytywny styl z przystępną ceną, a tego właśnie szukaliśmy. Ta znana marka daje nam dużą elastyczność jeśli chodzi o charakter hotelu – niezależnie od tego, czy chodzi o poduszkę, łazienkę, bar czy ogólny wystrój wnętrz – poprzez szczegóły będziemy mogli opowiedzieć historię o Rijece. W Chorwacji nie ma jeszcze takiego produktu i jesteśmy pewni, że ibis Styles wprowadzi zupełnie nową jakość i energię na rynek hotelarski w Rijece i Chorwacji. To nasza ambicja.”

ibis Styles Rijeka to nowa inwestycja, prace budowlane powinny rozpocząć się przed końcem tego roku. Inwestycja będzie warta 18,5 mln euro. Hotel o łącznej powierzchni 14 969 m2, z czego 4 150 m2 przeznaczono na pokoje, zaoferuje pracę dla ok. 45 pracowników. Wnętrza hotelu opowiedzą gościom o przemysłowym dziedzictwie Rijeki, która jest dziś jednym z najważniejszych portów w południowej Europie i największym portem w Chorwacji.

Hotel ibis Styles Rijeka zaoferuje 150 pokoi – w tym 18 pokoi rodzinnych, modny bar, restaurację, 4 sale konferencyjne i przestrzeń dla segmentu MICE, strefę wellness, a także 115 miejsc parkingowych dla gości hotelowych i mieszkańców Rijeki. Hotel będzie zlokalizowany na ulicy Cambierieva 13 w Rijece.

Położony zaledwie 20 minut spacerem od centrum miasta i strefy wyłączonej z ruchu samochodowego, zwanej „Korzo”, 2 godziny jazdy od Zagrzebia i dobrze połączonej z chorwacką i europejską autostradą oraz siecią kolejową, hotel ibis Styles Rijeka będzie idaelny dla osób podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i wypoczynkowych.