Hotel B&B otwarty w Nowym Targu

Do sieci hoteli ekonomicznych B&B Hotels, 1 października dołączył obiekt w Nowym Targu. Spółka B&B Hotels Polska wynajęła przestrzeń zajmowaną dotąd przez trzygwiazdkowy hotel Casa, wzbogacając tym samym swoją ofertę o kolejnych 76 pokoi.
Beatrice Bouchet, Prezes Zarządu B&B Hotels Polska, powiedziała: “W kontekście dalszego rozwoju, nie ograniczamy się jedynie do budowania nieruchomości od podstaw, jesteśmy również otwarci na inne możliwości. I choć w skali Grupy wielokrotnie korzystaliśmy z takiej formy ekspansji jak najem, dzierżawa czy kupno istniejącego obiektu, w Polsce nie nadarzyły się do tej pory ciekawe okazje. Nawet jeśli pojawiają się pozornie interesujące oferty handlowe, to bardzo często dotyczą obiektów o położeniu, standardzie czy wielkości niezgodnej z naszymi oczekiwaniami. Dlatego, gdy pojawiła się szansa na najem hotelu w Nowym Targu, atrakcyjnie usytuowanego, o profilu zbliżonym do sieci B&B Hotels, postanowiliśmy z niej skorzystać, finalizując tym samym pierwszą taką transakcję w historii polskiego oddziału.”.
Nowy hotel sieci B&B Hotels położony jest w biznesowym i jednocześnie historycznym centrum Nowego Targu, przy Galerii Nowotarskiej (ul. Królowej Jadwigi) i oferuje 76 klimatyzowanych pokoi. Uzupełnieniem jego oferty jest sala śniadaniowa usytuowana na ósmym piętrze. Dodatkowo, zmotoryzowani goście mają do dyspozycji naziemne i podziemne miejsca parkingowe. Wszystko to czyni z niego doskonałą propozycję dla osób podróżujących służbowo, jak również świetną bazę noclegową dla turystów.
Oprócz hotelu B&B Nowy Targ Centrum, na miejscu dostępne jest nowocześnie wyposażone centrum konferencyjne, umożliwiające realizację spotkań dla 300 osób. Ponadto, na terenie obiektu funkcjonuje bar oraz panoramiczna restauracja „Casa ino Nostra”, mogąca pomieścić do 300 osób. Z jej okien rozciąga się piękna panorama Tatr.
Beatrice Bouchet dodała: “Podhale to region, któremu przyglądaliśmy się już od dłuższego czasu w kontekście dalszej ekspansji. Wierzę, że koncepcja B&B Hotels, zakładająca zapewnienie gościom maksimum komfortu w atrakcyjnej cenie i znakomitej lokalizacji, podobnie jak w innych polskich miastach, także w Nowym Targu zyska wielu zwolenników, a sam hotel będzie miejscem chętnie odwiedzanym przez gości.”.
Lionel Lhermitte, wynajmujący część hotelową spółce B&B Hotels Polska, podkreślił: “B&B Hotels to rozpoznawalna i ceniona marka hotelowa na rynku europejskim, prezentująca format, który podbił serca wielu gości. Fundamentalne zasady funkcjonowania sieci (lokalizacja, cena, jakość), połączone z dbałością o szeroko rozumiane guest experience utwierdzają mnie w przekonaniu, że nasza współpraca przyniesie wiele dobrego wszystkim zainteresowanym, a w szczególności gościom. I mam tu na myśli dotychczasowych klientów hotelu Casa, jak i entuzjastów sieci B&B Hotels.”
Hotel w Nowym Targu to już siódmy obiekt w Polsce zarządzany przez Grupę B&B Hotels. I z pewnością nie ostatni. Sieć B&B Hotels nieustannie poszukuje nowych lokalizacji dla kolejnych swoich hoteli.
POWIĄZANE WPISY
31 lipca 2026
Accor zakończył pierwsze półrocze 2026 z przychodami na poziomie 2,76 mld euro
Wojna na Bliskim Wschodzie nie zatrzymała wzrostu wyników Accor. Grupa zakończyła…
0 Komentarzy4 Minuty
20 lipca 2026
A&o zmniejszyło emisję CO₂ na nocleg do 3,58 kg
A&o Hostels opublikowało Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2025 rok. Sieć hosteli…
0 Komentarzy4 Minuty
16 lipca 2026
IGHP: dobry czerwiec w polskich hotelach
Czerwiec był bardzo dobrym miesiącem dla polskich hoteli. Obłożenie wzrosło zarówno…
0 Komentarzy4 Minuty
10 lipca 2026
W Barcelonie otwarto nowy hotel marki Ibis Budget
Marka Ibis Budget, należąca do grupy Accor, otworzyła Ibis Budget Barcelona Center. Hotel…
0 Komentarzy1 Minuty
6 lipca 2026
Nowy trend w turystyce. Coraz więcej Polaków ucieka na wakacje tam, gdzie nie ma zasięgu
Brak zasięgu coraz częściej przestaje być problemem, a staje się jednym z powodów wyboru…
0 Komentarzy6 Minuty
30 czerwca 2026
Sofitel Warsaw Victoria świętował 50-lecie. Jubileusz zgromadził 400 gości
Ponad 400 przedstawicieli świata biznesu, turystyki, kultury i mediów uczestniczyło w…
0 Komentarzy2 Minuty
24 czerwca 2026
Holiday Inn Warsaw City Centre rozbudował ofertę dla gości biznesowych i turystów
Holiday Inn Warsaw City Centre zakończył rozbudowę swojej oferty. Hotel powiększył…
0 Komentarzy2 Minuty
17 czerwca 2026
IGHP: stabilny maj w hotelach
Maj okazał się dla hotelarzy miesiącem stabilnym. Z najnowszego badania IGHP wynika, że…
0 Komentarzy5 Minuty
15 czerwca 2026
Ekosystem direct booking w praktyce. Jak technologia i AI wspierają sprzedaż w hotelu?
To druga część cyklu o strategii direct booking. W poprzednim artykule pokazaliśmy,…
0 Komentarzy6 Minuty










