Hotel Atlantis powstanie na Hawajach

materiały prasowe

Pierwszy hotel luksusowej marki Atlantis powstanie w Stanach Zjednoczonych, na wyspie Oahu na Hawajach.

China Oceanwide (wraz ze swoją spółką zależną „Oceanwide Resort Paradise HI LLC”) zawarła umowę ze spółkami zależnymi Kerzner International Holdings Limited, czołowego międzynarodowego dewelopera i operatora luksusowych ośrodków wypoczynkowych i hoteli, dotyczącą zarządzania nowo powstającym hotelem Atlantis w kurorcie Ko Olina na wyspie Oahu na Hawajach. Będzie to pierwszy ośrodek Atlantis w Stanach Zjednoczonych. Marka znana jest z luksusowego hotelu Atlantis, The Palm w Dubaju, kompleksu The Royal Atlantis Resort & Residences w Dubaju oraz ośrodka Sanya Hainan w Chinach, który zostanie oddany do użytku w 2017 roku. Kerzner ma w planach dalszą ekspansję marki Atlantis na arenie międzynarodowej.

Jean-Gabriel Pérès, prezes i dyrektor generalny Kerzner International, powiedział: „Ośrodki Atlantis to już kultowe miejsca wypoczynku i rozrywki, które wnoszą duży wkład w rozwój lokalnych społeczności. Hawaje nie będą pod tym względem żadnym wyjątkiem. Ko Olina to niesamowity projekt realizowany we współpracy z wyjątkowymi partnerami o światowej renomie – China Oceanwide i The Resort Group. Atlantis będzie miejscem tętniącym hawajską historią i kulturą; miejscem odpoczynku, którego nie będzie dało się zapomnieć. Wspaniała lokalizacja na wyspie Oahu, kryje w sobie niewyczerpane możliwości odkrywania nowych doznań. To będzie ośrodek, który po prostu trzeba będzie odwiedzić”.

Nowy hotel Atlantis, z widokiem na zachwycające laguny Honu i Kohola, na ponad 105 tys. Metrów kwadratowych stworzy gościom możliwość niezapomnianego wypoczynku i zabawy w gigantycznym parku wodnym Aquaventure, lagunie The Ambassador czy oceanarium The Lost Chambers. Otwarcie hotelu w kurorcie Ko Olina, będącym już dziś jednym z najatrakcyjniejszych regionów Hawajów, będzie kolejnym krokiem na drodze przekształcania tych terenów w nową stolicę rozrywki na Hawajach.

Steven Wang, wiceprezes Oceanwide Resort Paradise HI LLC, dodał: „To zaszczyt dla Oceanwide, że możemy współpracować z takimi partnerami jak The Resort Group i Kerzner. Razem tworzymy wyjątkowy, jeden z najbardziej prestiżowych i najlepszych na świecie ośrodków wypoczynkowych spod znaku Atlantis. Głęboko wierzymy, że dzięki tej współpracy dodatkowo wzmocnimy naszą pozycję jako lidera branży turystycznej w regionie, co zaowocuje zwiększeniem liczby odwiedzających wyspę turystów. Jest to pierwszy z serii dużych projektów, jakie Oceanwide chce zrealizować na Hawajach i zależy nam na współpracy z najlepszymi partnerami. Jako firma chcemy, aby nasze inwestycje w sposób aktywny i długofalowy stymulowały rozwój lokalnej społeczności”.

Marka Atlantis ma precyzyjnie określone standardy i wymagania, jakie powinny spełniać jej hotele. Każdy z ośrodków sieci wyrasta majestatycznie z morskich fal: flagowy Atlantis, The Palm w Dubaju góruje nad sztuczną wyspą Palma Dżamira, hotel w chińskim mieście Sanya zdaje się wyłaniać z Morza Południowochińskiego, a nowy kompleks Royal Atlantis Resort & Residences na stałe wpisze się w panoramę Dubaju. Inspiracją dla Atlantis Ko Olina będzie hawajska tradycja eksploracji oceanu. Wszystkie ośrodki marki Atlantis są swoistym hołdem oddanym światu wodnych cudów. Utrzymane są w oceanicznej stylistyce i gwarantują bogatą ofertę atrakcji i rozrywek, restauracji prowadzonych przez światowej sławy szefów kuchni, tętniących życiem barów i klubów, imponujących zjeżdżalni w parkach wodnych Aquaventure, basenów ze słoną i słodką wodą, lagun i eksponatów morskich oraz oceanariów na świeżym powietrzu. Goście będą zachwyceni najwyższym standardem pokoi, relaksem w SPA, luksusowymi butikami oraz niekończącymi się plażami.
Zainspirowany oceanem, hawajskimi krajobrazami i architekturą, a zarazem nowocześnie elegancki, Atlantis Ko Olina stanowić będzie formę upamiętnienia niezwykłych elementów hawajskiej przyrody, krajobrazu i architektury, a także wyjątkowego dziedzictwa regionu. Około 800 luksusowych pokoi i apartamentów hotelowych oraz 524 rezydencje składające się na Atlantis Ko Olina na nowo zdefiniują tutejsze pojęcie luksusu. Goście i mieszkańcy będą mieli dostęp do wielu wyjątkowych udogodnień: od prywatnych ogrodów i basenów, przez najnowocześniejsze technologie, po rewelacyjny Beach Club i ekskluzywne butiki. Znajdujące się na terenie ośrodka SPA oferować będzie oprócz tradycyjnych, holistycznych zabiegów, także nowoczesną odnowę biologiczną. Specjalne atrakcje będą przygotowane także dla młodszych gości, m.in. możliwość odkrywania egzotycznego podwodnego życia, lekcje gotowania czy dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych. Część konferencyjna umożliwi organizację dużych i małych spotkań zarówno biznesowych, jak i prywatnych.

Serge Zaalof, dyrektor ds. operacyjnych w Atlantis Resorts, skomentował: „Hawaje to idealna lokalizacja dla najnowszego hotelu Atlantis. Mamy nadzieję, że stanie się on w krótkim czasie nowym symbolem Hawajów, oferując gościom liczne możliwości zabawy i aktywnej rozrywki wpisujące się w filozofię naszej firmy.”

Powstanie ośrodka Atlantis umocni pozycję Ko Olina jako najważniejszego kurortu opartego na zabudowie mieszanej, oferującego połączenie ekskluzywnych hoteli, luksusowych rezydencji, wytwornych restauracji i czterech półkolistych lagun. Kurort Ko Olina, zwany też „Miejscem Radości”, zajmuje prawie 260 hektarów na wyspie Oahu, na której dawniej zwykła wypoczywać hawajska rodzina królewska. Posiada ona wyjątkową linię brzegową z białymi, piaszczystymi plażami. Znajduje się tu również największa na Hawajach prywatna marina dostępna dla jachtów o głębokim zanurzeniu, światowej klasy pole golfowe i obiekty sportowe, a także centra handlowe.

Jeffrey R. Stone, założyciel The Resort Group i główny deweloper na Ko Olina, dodał: „China Oceanwide i Kerzner wnoszą do rozwoju Ko Olina element kompleksowego rozwoju globalnego. Dla stanu Hawaje jest to absolutnie ekscytujący projekt, który bez wątpienia wzbogaci ofertę kurortu Ko Olina. Przedsięwzięcie o takim zasięgu i poziomie jakości zwiększy w nadchodzących latach rozpoznawalność Oahu jako miejsca luksusowego wypoczynku, a także wpłynie na zwiększenie atrakcyjności Hawajów wśród zamożnych turystów z całego świata – w tym z wymagającego pokolenia millenialsów”.

Zgodnie z szacunkami po zakończeniu inwestycji Ko Olina generować będzie korzyści ekonomiczne na poziomie 6,3 mld USD rocznie dla miasta i stanu. Zatrudniając około 30 000 stałych pracowników zostanie także największym pracodawcą w zachodniej części wyspy Oahu. Już dziś Ko Olina jest siłą napędową gospodarki i głównym źródłem miejsc pracy w regionach Waianae, Kapolei, Makakilo i Ewa.