Hiszpański rząd odradza robienie rezerwacji na najbliższe wakacje

Hiszpania odradza rezerwacje najbliższych wakacji
Wybrzeże Katalonii/fot. AG

Hiszpański minister ds. konsumpcji Alberto Garzon zaapelował o „cierpliwość i ostrożność” przy planowaniu rezerwacji wakacyjnych tego lata.

Jak podała PAP, ministrowi chodzi o podejmowane obecnie przez rząd środki ograniczające sektor turystyki i na związaną z tym niepewność.

W wywiadzie dla telewizji TVE, Garzon powiedział m.in.: Niestety, jeszcze nie znamy wielu rzeczy, naukowcy nie wiedzą wielu rzeczy o wirusie i jego sposobie rozprzestrzeniania się, dlatego plany wakacyjne także muszą pozostać na kwarantannie.”.

PAP cytuje także  minister pracy Yolandę Diaz, która stwierdziła, że „sektory turystyki i kultury prawdopodobnie nie wrócą do działalności do końca bieżącego roku”.

Minister ds. konsumpcji zaproponował jednak, aby organizatorzy podróży sprzedawali konsumentom bony turystyczne do wykorzystania za rok – Jeżeli bony nie zostałyby w tym czasie wykorzystane, konsument miałby prawo do zwrotu całości wpłaconej kwoty. Firmy turystyczne powinny dać gwarancje finansowe dotrzymania umowy.