Hampton by Hilton zdobędzie centrum Łodzi

archiwum Hilton Worldwide

W grudniu pozwolenie na budowę, potem 24 miesiące i dysponujący 149 pokojami hotel stanie u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Mickiewicza w Łodzi. Otwarcie obiektu planowane jest na początek 2018 roku.

Oprócz hotelu, budynek pomieści 2 tys. m kw. powierzchni komercyjnej na półpiętrze, 21 tys. m kw. przestrzeni biurowej i dodatkową powierzchnię 2 tys. m kw. przeznaczoną do celów komercyjnych.

Na konferencji prasowej w hotelu Sofitel w Warszawie, George Mula, prezes firmy Integrated Finance Group Sp. z o. o. i dyrektor spółki Bacoli Properties, właściciela terenu, reprezentujący zarówno inwestora, jak i spółkę Master Management Group, dewelopera realizującego projekt, powiedział: “Jesteśmy bardzo wdzięczni za dotychczasową współpracę i pomoc, jaką otrzymaliśmy od władz miasta w realizacji tego wyjątkowego projektu, usytuowanego w samym centrum miasta, na przeciwko nowo otwartego przystanku Piotrkowska Centrum. Naszymi atutami jest 20 letnie doświadczenie oraz skupienie działalności wyłącznie rynku polskim. Cały projekt wraz z zakupem gruntu będzie kosztował 165 mln złotych. Pozwolenie na budowę otrzymamy w grudniu a sama budowa ma trwać 24 miesiące.”

Igor Galas z firmy PRC Architekci, która zaprojektowała hotel, dodał: ‘Mamy doświadczenie w projektowaniu hoteli różnej wielkości, od małych prowadzonych przez osoby prywatne, jak i obiektów należących do dużych sieci międzynarodowych, jak Hilton czy ABB.
Działka, na której stanie hotel od lat czekała na zagospodarowanie i mnie, jako łodzianina, szczególnie cieszy, ze udało nam się zaprojektować hotel, który uzupełni przecięcie historycznych osi Łodzi – ulicy Piotrkowskiej i ulic Mickiewicza i Piłsudskiego. Wyzwaniem było dla nas połączenie dwóch różanych szlaków: pieszego, jakim jest Piotrkowska i drugiej – szybkiego ruchu. Od strony pierwszej z ulic pierwszej dostosowaliśmy wysokość budynku biurowego do istniejących już kamienic. Od strony Mickiewicza stanie budynek dostosowany do okolicznych wysokościowców.”

Magdalena Sekutowska, dyrektor ds. rozwoju, Europa Wschodnia., firmy Hilton Worldwide, przypomniała: “Hilton to 12 marek hoteli, od luksusowych Waldorf Astoria po Hampton by Hilton. Obiekt w Łodzi będzie 309 naszym hotelem w Europie. W sumie dysponujemy 70 828 pokojami. W 37 hotelach Hampton by Hilton mamy 5 648 pokoi, a w budowie są 63 hotele tej kategorii.
W Polsce Hilton Wordwide ma 13 hoteli z 2 462 pokojami, w tym 5 hotelami Hampton z 797 pokojami. Budowanych jest 7 kolejnych hoteli tej kategorii.
Warto pamiętać, ze Hampton to marka, w której chodzi o to, by usługi były dobre za cenę, która jest przystępna. Kultywujemy atmosferę autentyczności i to też jest bardzo cenione przez naszych gości.”

Wojciech Popis, dyrektor zarządzający w spółce VHM Hotel Management, zarządcy hotelu skomentował: “Jest nam niezmiernie miło współpracować z siecią Hilton Worldwide nad otwarciem hotelu Hampton by Hilton Lodz. To już nasz drugi wspólny projekt po hotelu Hampton by Hilton Gdansk Old Town. Uważamy, że Łódź to idealne miejsce na dalszy rozwój obiektów, które łączą rozpoznawalne na całym świecie marki ze słynną, polską gościnnością. Hotel będzie dysponował 149 pokojami typu standard, TWIN i FLEX. W pokojach typu TWIN zamontujemy łóżka o wymiarach 120 x 210 cm, by mogli w nich dobrze się wyspać często odwiedzający Łódź sportowcy. Parking hotelowy będzie miał 56 miejsc, do dyspozycji gości będą również 3 sale konferencyjne.”