Hampton by Hilton otworzy dwa nowe hotele w Polsce

Hilton zwiększa sieć hoteli w Polsce
Wizualizacja hotelu w Tarnowie Podgórnym/fot. archiwum Hiltona

W tym roku planowane jest otwarcie hotelu Hampton by Hilton w Białymstoku, zaś w roku 2023 – w Tarnowie Podgórnym.

Hilton ogłosił dziś plany otwarcia kolejnych dwóch hoteli spod marki Hampton by Hilton w Polsce w następstwie podpisania nowych umów franchisingowych. Hampton by Hilton Białystok będzie wybudowany przez firmę Rogowski Development i zarządzany przez VHM Hotel Management. W hotelu do dyspozycji gości zostanie oddanych 122 pokoi, a jego start spodziewany jest jeszcze w tym roku.

Z kolei dysponujący 135 pokojami Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne zostanie otwarty pod koniec 2023 roku. Właścicielem hotelu jest Grupa Konkret S.A., a będzie on zarządzany przez City Park Hotel Management.

Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes Hilton ds. rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, powiedział: „Otwarcie obu hoteli pozwoli nam zaspokoić potrzeby na usługi hotelarskie na dwóch kluczowych obszarach komercyjnych. Będzie ono również miało swój udział w procesie dalszej intensywnej ekspansji marki Hilton na rynku polskim, gdzie aktualnie działa 23 nieruchomości, a planowanych jest kolejnych 16. Jest ono także dowodem na nieustanny rozwój marki na rykach Europy Centralnej i Wschodniej. Z pewnością pomoże nam ono zaspokoić popyt na usługi hotelarskie, kiedy świat powróci do regularnego podróżowania.”

Radosław Rogowski, wiceprezes Rogowski Development, dodał: „Jako największa grupa deweloperska na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Białymstoku oraz regionie podlaskim, dostrzegliśmy ogromną szansę związaną z wprowadzeniem międzynarodowej marki hotelarskiej do Białegostoku. Cieszymy się, że możemy realizować nasz pierwszy projekt hotelowy z Hiltonem wykorzystując nasze ponad 30-letnie doświadczenie w budowie nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Nie możemy się doczekać powitania pierwszych gości hotelowych, które nastąpi jeszcze w tym roku.”

Wizualizacja nowego Hiltona w Białymstoku/fot. archiwum Hiltona

Będąc największym miastem północno-wschodniej części Polski, Białystok położony jest w idealnym miejscu umożliwiającym odkrywanie piękna natury Podlasia. Miasto jest zarówno regionalnym centrum turystycznym, jak również miejscem działalności firm z wielu obszarów przemysłu, w tym przemysłu budowy maszyn, przetwórstwa spożywczego czy produkcji tekstyliów. Jego położenie sprawia, że jest ono idealnym punktem tranzytowym łączącym Polskę ze Wschodem (Białoruś, Rosja oraz kraje bałtyckie) zarówno w obszarze transportu drogowego, jak i kolejowego.

Hampton by Hilton Białystok będzie nowo wybudowaną sześciopiętrową nieruchomością mieszczącą takie udogodnienia jak Hampton Hub, klub fitness, elastyczne miejsca spotkań czy parking. Hotel będzie zlokalizowany pod adresem ul. Lipowa 41, czyli w niedalekiej odległości od kampusu Uniwersytetu w Białymstoku, Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz sławnego Białostockiego Teatru Lalek.

Wieslaw Jan Prusiecki – założyciel i właściciel Grupy Konkret S.A. podkreślił: „Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne to nasz pierwszy projekt realizowany we współpracy z Hiltonem. Mocno zaznaczyliśmy już swoją obecność w branży hospitality dzięki posiadanym przez nas czterem hotelom oraz planom na kolejnych kilka projektów w tym obszarze. Będziemy z niecierpliwością oczekiwać naszych pierwszych gości hotelowych pod koniec 2023 roku.”

Tarnowo Podgórne to wioska położona w zachodnio-centralnej części Polski, w pobliżu Poznania. Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne będzie nowo wybudowanym hotelem, w którym znajdą się takie udogodnienia jak Hampton Hub, klub fitness, elastyczne miejsca spotkań oraz parking. Hotel, który będzie mieścił się na ul. Poznańskiej 40.

Nowy Hilton powstaje w Monastirze w Tunezji