Hainan Airlines kupują Airbusy A350

Lot HU7607 linii Hainan Airlines z Pekinu do lotniska Shanghai Hongqiao International Airport wylądował o 11:00 13 października czasu pekińskiego, tym samym podsumowując dziewiczy lot pasażerski pierwszego samolotu Airbus A350 w posiadaniu linii Hainan Airlines.

Jak podała PAP, linia rozpoczyna nową epokę usług na pokładach samolotu A350, czego świadkami było ponad 300 pasażerów.

Model A350-900 daje pasażerom nowy standard podróży w nowoczesnych kabinach. W klasie biznes fotele są w układzie schodkowym, co zapewnia pasażerom większą prywatność i klasyczny układ w linii prostej. Ponadto przednia część klasy ekonomicznej wyposażona jest w fotele o szerokości 18 cali i do 34-35 cali miejsca na nogi. Podróżni w klasie ekonomicznej z priorytetowym wyborem miejsc mają więc dostęp do dodatkowej przestrzeni na nogi. Każdy fotel na pokładzie wyposażony jest w system rozrywkowy wbudowany w oparcie. Pasażerowie w wybranych lotach otrzymują także kawę cappuccino lub espresso zaparzane w luksusowym, automatycznym ekspresie Nespresso.

Nowa, luksusowa flota linii Hainan Airlines obejmuje obecnie ponad 400 samolotów, głównie modeli Boeing 737, 787 i Airbus 330.

W 2018 r. linie lotnicze zakupiły cztery nowe samoloty A350-900, które będą obsługiwać loty międzynarodowe i krajowe linii Hainan Airlines w celu zapewnienia klientom wygodniejszych podróży.

Hainan Airlines, jako jedna z pięciogwiazdkowych linii lotniczych według SKYTRAX dysponują flotą ponad 400 samolotów, które obsługują 1700 tras łączących pasażerów z niemal 220 miastami na całym świecie. Linie mają także jeden z najlepszych wyników na świecie pod względem bezpieczeństwa lotów ponieważ od 25 lat prowadzenia działalności nie zanotowały ani jednego poważnego wypadku przy liczbie 6,6 miliona wylatanych godzin