GTM Germany Travel Mart 2022 odbędzie się w Bawarii

Najbliższe GTM offline w Bawarii
Oberammergau/ fot. Konrad Wothe, lookphotos

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) zorganizuje GTM Germany Travel Mart (GTM) w ramach przygotowań do Misteriów Pasyjnych w Oberammergau w roku 2022. GTM odbędzie się w Oberammergau w terminie 2-4 maja 2022.

Misteria Pasyjne są jednym z najważniejszych wydarzeń dla turystyki przyjazdowej do Niemiec. Odbędą się one w terminie od 14 maja do 2 października 2022 roku.

Misteria Pasyjne znane są na całym świecie, jako jedna z najbardziej znanych marek dziedzictwa kulturowego w Niemczech. Wydarzenie, w 2014 roku zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Odbywające się co dziesięć lat spektakle przyciągają ponad pół miliona widzów, w tym wielu gości zagranicznych. Po tym, jak Misteria nie mogły się odbyć w 2020 roku z powodu pandemii, zostały przełożone na rok 2022.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT, powiedziała: „Odpowiedni do potrzeb rozwój ofert i infrastruktury to główne wyzwania stojące przed branżą turystyczną w czasie i po kryzysie spowodowanym pandemią. Każdego roku kluczowi klienci światowej branży turystycznej i niemieccy dostawcy spotykają się na GTM Germany Travel Mart i negocjują umowy biznesowe. Dwie wirtualne edycje w 2020 i 2021 roku dają sygnał do odbudowy turystyki w 2022 roku. Razem z naszymi gośćmi cieszymy się z możliwości i atmosfery bezpośredniego spotkania w wyjątkowej scenerii Oberammergau w bawarskich Alpach”.

Barbara Radomski, prezes BAYERN TOURISMUS Marketing GmbH, dodała: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że GTM, najważniejsze wydarzenie dla turystyki przyjazdowej do Niemiec, ponownie odbędzie się w Bawarii – i jest jednocześnie zapowiedzią restartu niemieckiej turystyki. Bawaria po raz trzeci powita na GTM międzynarodowy przemysł turystyczny, a w przyszłym roku po raz pierwszy na obszarach wiejskich. Postrzegamy to jako wielką szansę dla Bawarii i Niemiec. Mamy nadzieję, że prezentacja tego wyjątkowego regionu całemu światu turystycznemu, ponownie pobudzi globalną turystykę przyjazdową do Niemiec”.

Walter Rutz, prezes Passionsspiele Oberammergau Vertriebs GmbH & Co. KG, podkreślił: „W 2022 roku w Oberammergau znów będzie można zobaczyć Pasję. W GTM widzimy niezwykłą okazję do zaprezentowania na arenie międzynarodowej oryginalnej symbiozy kultury, tradycji i obyczajów, a tym samym nadanie impulsu turystyce przyjazdowej do Bawarii i całych Niemiec. Całe Oberammergau nie może się doczekać powitania gości z międzynarodowej branży turystycznej”.

Biura podróży z Polski, wstępnie zainteresowane udziałem w GTM 2022 w Oberammergau, prosimy o kontakt z sales manager DZT w Polsce: [email protected].

GTM jest organizowany co roku przez Niemiecką Centralę Turystyki (DZT) we współpracy z różnymi regionami i miastami partnerskimi. Głównym punktem wydarzenia jest dwudniowy workshop. Firmy z branży hotelarskiej, transportowej, a także lokalne i regionalne organizacje turystyczne prezentują swoje oferty międzynarodowym specjalistom – menedżerom, szefom biur turystycznych oraz przedstawicielom mediów z całego świata. Uczestnicy mogą nawiązywać nowe kontakty i pogłębiać te istniejące, prowadzić dyskusje i doprecyzowywać szczegóły ofertowe.

42. Misteria Pasyjne w Oberammergau przełożone na 2022 rok