42. Misteria Pasyjne w Oberammergau przełożone na 2022 rok

Przedstawienia Pasyjne mają kilkusetletnią tradycję
Wystawa dokumentująca tradycje Przedstawień Pasyjnych/fot. archiwum DZT

W wyniku decyzji starostwa Garmisch Partenkirchen zakazującej organizowanie Pasji w Oberammergau, 42. Misteria Pasyjne w Oberammergau zostały przełożone na 2022 rok.

Przedstawienie pasyjne pierwotnie miało się odbyć 16 maja 2020 roku.

Decyzja o zakazie organizowania przedstawień Misteriów Pasyjnych w Oberammergau została podjęta przez starostwo Garmisch-Partenkirchen oraz Departament Zdrowia na podstawie ustawy o ochronie przed infekcjami: „departament zdrowia przeprowadził ocenę ryzyka, według której przedstawienia nie mogą być zrealizowane aż do jesieni. Wychodzimy z założenia, że ograniczenia w życiu publicznym nałożone na społeczeństwo mogą zostać zredukowane , dopiero po wyraźnym zmniejszeniu się ilości zainfekowanych osób. Ponieważ obecnie należy się liczyć z dłuższym czasem wysokiego ryzyka infekcji, można jednoznacznie stwierdzić, że przedstawienie w tak dużym wymiarze jak Misteria Pasyjne nie jest możliwe do zrealizowania. Ryzyko rozprzestrzeniania się nowych infekcji jest zbyt wysokie. Z punktu widzenia profilaktyki zdrowotnej wydarzenie musi zostać wstrzymane ”.

Tradycja od XVII wieku

Misteria Pasyjne nawiązują do obietnicy złożonej w 1633 roku przez mieszkańców Oberammergau. Prosząc o uchronienie ich od zarazy dżumy, która nawiedziła Oberammergau zobowiązali się do wystawiania cierpienia, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
Mieszkańcy chcą wypełniać złożoną przysięgę, dlatego Misteria Pasyjne zostaną wystawione w 2022 roku. Premiera odbędzie się 21 maja 2022 r.
Planowane dalsze przedstawienia zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Nie pierwsza anulacja

W przeszłości Misteria Pasyjne były już przekładane lub nawet anulowane.
W 1770 r. nie mogły się odbyć z powodu ogólnego zakazu obowiązującego w Bawarii.
W 1940 r. wystawieniu Misteriów przeszkodziła II wojna światowa.
W 1920 r. Rada Gminy podjęła decyzję o wstrzymaniu przygotowań do pasji ze względu na dużą liczbę ofiar pierwszej wojny światowej. Wówczas Misteria odbyły się w 1922 roku.

Zwrot biletów

Oferowane są dwie możliwości uzyskania rekompensaty za zakupione bilety i świadczenia: od 6 kwietnia możliwa jest zamiana rezerwacji tegorocznych przedstawień na rezerwację w 2022 r.
Inną opcją jest anulowanie biletów i świadczeń oraz zwrot ceny zakupu. Informacje i formularze zwrotu znajdują się na stronie: www.passionsspiele-oberammergau.de

Wielkie plany

Podczas Misteriów Pasyjnych Oberammergau 2020, w terminie od 16 maja do 4 października zaplanowano 103 występy.
Teatr Pasyjny w Oberammergau ma do dyspozycji prawie 4 500 miejsc i jest największym na świecie teatrem na świeżym powietrzu z zadaszoną widownią.
W tym roku oczekiwano około 450 000 widzów z całego świata.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center