Grupa Orbis i AccorHotels współorganizatorem Poland Business Run 2018

materiały prasowe

W najbliższą niedzielę – 2 września, już po raz siódmy wystartuje największa charytatywna sztafeta w kraju – Poland Business Run 2018. Ppięcioosobowe drużyny, złożone m.in. z przedstawicieli Grupy Orbis i AccorHotels oraz innych firm i instytucji, pobiegną jednocześnie w największych miastach Polski, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Sylwia Gadomska, dyrektor regionu północnego w grupie Orbis i AccorHotels, powiedziała: „Jesteśmy największą grupą hotelową w tej części Europy i decyzja o wsparciu tej wyjątkowej sztafety w Polsce była dla nas oczywista. W Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku zapewniamy nie tylko wszystkie posiłki regeneracyjne dla blisko 7 000 biegaczy w tych trzech lokalizacjach, ale i po prostu pomagamy przy organizacji całego wydarzenia. Nie ma nic bardziej pozytywnego od pomagania w sposób, który jednocześnie propaguje zdrowy styl życia.”

Uczestników biegu, oprócz sportowej rywalizacji, łączy także szczytny cel. Zawodnik reprezentacji Polski w amp futbolu; dziewczynka z bardzo rzadkim Zespołem Polanda; zawodowy kierowca, który bez protezy nie może wrócić za kierownicę; 22-latka, która przeżyła nowotwór złośliwy kości udowej… To tylko kilku beneficjentów tegorocznej edycji tego wyjątkowego sportowego wydarzenia. Mogą im pomóc biegacze, którzy stawią się na starcie biegu. Od początku istnienia projektu Poland Business Run zmienił już życie ponad 350 osób, a wciąż napływają nowe wnioski i prośby o pomoc.

Stefan Potocki, dyrektor operacyjny na Warszawę hoteli AccorHotels, współorganizator Warsaw Business Run 2018, dodał: „Jednym z inicjatorów tego wydarzenia w 2012 roku był warszawski hotel i bardzo nas cieszy, że i my możemy w tym roku dać coś od siebie, dostarczyć beneficjentom wymierną pomoc i stać jednym z współorganizatorów. To ważne dla pracowników hoteli AccorHotels w Warszawie. W życiu codziennym, wielu z nas łączy sport i wrażliwość na niesienie pomocy drugiej osobie.”

W Poland Business Run angażują się tysiące osób – biegacze, wolontariusze, ambasadorzy i sponsorzy.

Bieg wyruszy 2 września jednocześnie w Lublinie, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi i Gdańsku.

Jak co roku wezmą w nim udział drużyny składające się z 5 zawodników, każdy ma do pokonania dystans ok. 4,2 km.

Celem Grupy Orbis i AccorHotels jest zmiana hotelarstwa na bardziej pozytywne, zrównoważone i innowacyjne, gdziekolwiek prowadzona jest działalność. W ramach programu Planet 21, który stanowi strategię zrównoważonego rozwoju całej grupy hotelowej, firma skupia się na tworzeniu wartości i ograniczaniu negatywnych skutków swojej działalności, we współpracy z pracownikami, gośćmi, partnerami biznesowymi, organizacjami i lokalnymi społecznościami.