Grupa Novaturas z nagrodą specjalną GPW w Warszawie

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie przyznała Grupie Novaturas nagrodę specjalną za ubiegłoroczny dual listing na giełdach w Warszawie i w Wilnie. Nagrodę odebrała Audronė Keinytė, dyrektor generalna Novaturas, podczas uroczystej Gali Podsumowanie Roku Giełdowego 2018.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie co roku nagradza emitentów, członków giełdy oraz doradców za ich wkład w rozwój polskiego rynku giełdowego.

Grupa Novaturas znalazła się wśród firm nagrodzonych przez GPW podczas Gali Podsumowanie Roku Giełdowego 2018, która odbyła się w ostatni wtorek, 26 lutego 2016 r.

Novaturas otrzymał nagrodę specjalną za ubiegłoroczny dual listing na giełdach w Warszawie i w Wilnie. Debiut spółki na polskiej i litewskiej giełdzie, który miał miejsce 21 marca 2018 r., poprzedziła oferta publiczna akcji

Novaturas w Polsce, na Litwie i w Estonii. Oferta objęła 27 proc. istniejących akcji spółki, a jej łączna wartość wyniosła 22 mln euro (około 93 mln zł).

Audronė Keinytė, dyrektor generalna Novaturas ,powiedziała: „Cieszymy się i jesteśmy zaszczyceni, że dual listing Novaturas na giełdach w Warszawie i w Wilnie został uznany za ważne wydarzenie dla polskiego rynku giełdowego. Dla nas było to rzeczywiście duże osiągnięcie. Było to pierwsze IPO przeprowadzane równolegle w Polsce, na Litwie i w Estonii, a zarazem pierwsza znacząca oferta publiczna na Litwie od 2010 r. Jako spółka publiczna, staliśmy się jeszcze bardziej wiarygodnym partnerem dla naszych klientów oraz partnerów biznesowych i finansowych. W ramach IPO akcje Novaturas trafiły do portfeli setek inwestorów. Jestem przekonana, że dzięki otwartej komunikacji naszych osiągnięć i wyników, pozyskamy w przyszłości kolejnych inwestorów, którzy będą chcieli uczestniczyć w naszym dalszym rozwoju.”

Novaturas został ostatnio wyróżniony także przez Nasdaq Baltic, operatora litewskiej giełdy, za debiut spółki na Głównym Rynku Nasdaq w Wilnie. Zwycięzcy Nasdaq Baltic Awards 2019 zostali ogłoszeni podczas ceremonii, która odbyła się na początku lutego 2019 r.