Grupa eSky zwolniła 94 pracowników

ESky zwalnia pracowników
Logo eSky

Grupa eSky zwolniła 94 osoby spośród 600 pracowników zatrudnionych w Polsce. W sumie na świecie firma zatrudnia ok tysiąca osób.

Cytowany przez Dziennik Zachodni, Deniz Rymkiewicz, PR Coordinator Grupy eSky, powiedzial: “Od lutego 2020 r. każdy z podmiotów szeroko rozumianej branży turystycznej odczuł ekonomiczny wpływ koronawirusa. Przyczyną przeprowadzonych zwolnień grupowych jest kryzys w branży turystycznej, spowodowany pandemią COVID-19. Podjęte kroki i działania są oparte o standardy etyczne i regulacje prawne związane z tym procesem.”

eSky.pl odnotowało w 2019 roku przychody w wysokości ponad 2,3 mld zł, o 81 proc. więcej niż w roku 2018. Liczba rezerwacji wyniosła 2 mln, o 65 proc. więcej niż rok wcześniej.
W styczniu 2020 roku przychód firmy wyniósł ponad 232 mln złotych, o prawie 50 proc. więcej niż w pierwszym miesiącu 2019 roku.

Przypomnijmy, że w połowie marca firma eSky.pl wprowadziła rozwiązanie, które pozwala klientom natychmiastowe znalezienie lotów do pobliskich lotnisk.

W sobotę 14 marca pracowaliśmy do północy, żeby pomóc naszym klientom wrócić do domu. W sumie z naszej pomocy skorzystało 3 tysiące osób – dodał Deniz Rymkiewicz.