Grupa Accor przejmuje zarządzanie Hotelem Rezydent w Sopocie

archiwum Accor

Właściciel hotelu Rezydent w Sopocie – spółka Rezydent S.A. – podpisał umowę o zarządzanie hotelem z Grupą Accor, która chce w Sopocie wzmocnić obecność marek oferujących najwyższy pięciogwiazdkowy standard. Partnerstwo ma m.in. zapewnić obiektowi zwiększenie międzynarodowej rozpoznawalności.

Hotel Rezydent w Sopocie jest położony w samym sercu miasta przy słynnym deptaku Bohaterów Monte Cassino, niedaleko plaży oraz molo. Jego wnętrza nawiązują do stylu lat 20. XX wieku, przez co tworzą niepowtarzalną atmosferę. Goście mogą korzystać z 65 pokoi, w tym 8 o podwyższonym standardzie oraz z luksusowego Apartamentu Sopockiego. Ich wystrój to połączenie unikalnych mebli, miękkich tkanin oraz nowoczesnego wyposażenia.

Właścicielem obiektu jest spółka Rezydent S.A., która koncentruje się na inwestycjach hotelowych, biurowych i mieszkaniowych. Specjalizuje się w wyszukiwaniu i wyborze lokalizacji pod projekty komercyjne o mieszanym przeznaczeniu, które zawsze wyróżniają się prestiżową lokalizacją oraz unikalną, czasami ikoniczną wręcz architekturą.

Hotel w Sopocie w pobliżu głównej promenady doskonale wpisuje się w te założenia. Od 1 stycznia 2020 roku zmieni się jego operator. Dotychczas zarządzała nim sieć Radisson Hotel Group, a teraz zajmie się tym Grupa Accor, która właśnie podpisała w tej sprawie umowę. Obiekt będzie funkcjonował pod marką MGallery.

Przemysław Lech Figarski, prezes zarządu Rezydent S.A., powiedział: “Zdecydowaliśmy się na tę współpracę na podstawie analizy ofert. Braliśmy pod uwagę, m.in. spójność atrybutów proponowanych marek z naszą strategią, trwałość zakładanych wyników finansowych na przestrzeni kolejnych lat, realne wsparcie realizacji wspólnego biznesplanu przez sieć i przełożenie się proponowanego modelu biznesowego na wzrost konkurencyjności naszego obiektu w Trójmieście, a tym samym na wzrost wartości naszego hotelu. Marka MGallery pokazała nam się jako wyjątkowa kolekcja ofert hoteli butikowych, z których każdy ma swój własny, oryginalny design i niepowtarzalną historię do opowiedzenia odwiedzającym. Wierzymy, że właśnie Hotel Rezydent, a wkrótce już po remoncie – Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection, stojący „u bram” głównej promenady Sopotu, wiodącej jedną z najbardziej znanych ulic w Polsce prosto do sopockiego molo, doskonale wpisuje się w siłę tej marki, za którą stoi największa w Europie sieć hoteli Grupy Accor.

W najbliższych miesiącach czeka nas dużo pracy, ale wierzymy, że efekt końcowy przyciągnie do naszego hotelu wielu nowych klientów, a wspólny sukces z Grupą Accor znajdzie pozytywne odbicie w rozwoju centrum Sopotu.”

Grupa Accor ze swojej strony zapewni fachową wiedzę i know-how ekspertów, które pozwolą uzyskać najlepsze wyniki ekonomiczne, wsparcie marketingowe, dostęp do globalnych systemów dystrybucji i silnego programu lojalnościowego. Wdroży także swoją autorską formułę zarządzania, gwarantującą najwyższe standardy obsługi klienta.

Michael Moecking, VPO Luxe, Accor Eastern Europe, dodał: „Bardzo cieszymy się, że spółka Rezydent S.A rozpoczęła współpracę z Grupą Accor, która ma mocną pozycję w segmencie luksusowym oraz premium. Sopot jest jednym z kluczowych kurortów wypoczynkowych w Europie, jesteśmy tam już z historycznym hotelem Sofitel Grand Sopot i zależy nam na wzmacnianiu naszej oferty w tym mieście.”

Jacek Stasikowski, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci w Polsce, Accor, podkreślił: „Butikowy Hotel Rezydent wyróżnia się znakomitym położeniem ze względu na bliskość promenady i dworca, uznaną jakością oraz profesjonalną obsługą. Chcemy wesprzeć go sprzedażowo i zwiększyć jego rozpoznawalność na międzynarodowym rynku poprzez nadanie mu wsparcia uznanego brandu. To świetna inwestycja w przyszłość i początek ważnego partnerstwa.”