Grupa Accor inwestuje w Albanii. Otwarcie Mercure Tirana w 2024

fot. Accor

Świętując 50. urodziny, Mercure rozszerza swoje portfolio hoteli na nowe rynki. Czterogwiazdkowy hotel Mercure Tirana, stanie się drugim obiektem tej sieci w Albanii.

Albania staje się jednym z popularniejszych miejsc turystycznych w Europie w ostatnich latach. W 2023 roku kraj odwiedziło ponad 8,3 miliona turystów, co czyni ten rok jednym z najlepszych na lokalnym rynku turystycznym. Mając na uwadze rosnący potencjał kraju, Accor kontynuuje ekspansję europejskiego portfolio, planując otwarcie nowego hotelu na początku 2024 roku.

Mercure Tirana będzie jednym z pierwszych hoteli otwartych podczas ogólnoświatowych obchodów 50. urodzin marki.

„Nie mogę się doczekać, by przywitać gości w naszym pierwszym hotelu Mercure w Albanii, świętując wyjątkową okazję. To nasza duma, że dołączamy do tego specjalnego jubileuszu, wchodząc na rynek hotelarski w Albanii od przyszłego roku, umożliwiając turystom z całej Europy i reszty świata zagłębienie się w piękno lokalnej tradycji, kultury i historii naszego regionu. Jesteśmy pewni, że Mercure Tirana przyniesie nową jakość na turystyczną mapę w Albanii i zapewni niezapomniane doświadczenia dla naszych gości” – powiedział Bulent Suzer, Mercure Tirana General Manager.

„Współpraca ze światowym liderem w branży hotelarskiej, to kamień milowy dla naszej firmy. Albania to prawdziwy klejnot turystyczny, zyskujący coraz większe uznanie wśród międzynarodowych turystów. Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować każdemu odwiedzającemu Tiranę niezwykłe doświadczenie w pierwszym hotelu Mercure, który z pewnością zdobędzie serca wszystkich” – dodaje Fabiola Luli, Dyrektor Tirana Entry Business Center LCC.