Grecos – ponad pół miliarda zł przychodu w 2017 roku

archiwum Grecos

Grecos odnotował w 2017 roku przychód w wysokości 539 milionów złotych, o 21 proc. więcej niż w roku 2016.

W ubiegłym roku z oferty Grecosa skorzystało 188 tys. turystów, o 21 proc. więcej niż rok wcześniej. Do samej Grecji biuro wysłało 180 tys. osób.

 Wojciech Skoczyński, prezes Grecosa, powiedział: “Osiągnęliśmy nasz cel, czyli dwucyfrowy wzrost. Grecja pozostaje najpopularniejszym kierunkiem wyjazdowym Polaków, dlatego nie spuszczamy z tonu i w tym roku chcemy jeszcze podnieść nasze wyniki.”

W ofercie biura podróży pojawił się Cypr. Już w pierwszym sezonie wakacje na tej wyspie, w dużej mierze przesiąkniętej greckim klimatem, wybrało ponad 3 tysiące urlopowiczów.

W 2017 firma osiągnęła 539 mln zł przychodu, rok wcześniej – 444,5 mln zł. Grecos jest jednym z dwóch największych polskich organizatorów wyjazdów do Grecji. W 2017 firma podwyższyła kwotę gwarancji ubezpieczeniowej do wysokości 72 milionów złotych.
Grecos podczas 14 sezonów zorganizował wakacje dla 900 tys. ludzi. W 2018 do Grecji poleci milionowy klient biura.

Wojciech Skoczyński dodał: „Coraz więcej Polaków docenia greckie siga-siga, spokojny styl życia idealnie pasujący do odpoczywania. My pozwalamy się tym delektować na różne sposoby w rozmaitych miejscach Grecji.”

W 2017 do Grecji z całego świata przyleciało ponad 18 milionów turystów. Co setny z nich to klient Grecosa. Prognozy na rok 2018 mówią o nawet 4-procentowym wzroście liczby przylotów. Greckie Ministerstwo Turystyki przewiduje, że wśród destynacji, które w 2018 jeszcze zyskają na znaczeniu, są m.in. Zakynthos (Polacy są tam trzecią pod względem liczby turystów nacją) i Kefalonia oferowana w Polsce tylko przez Grecosa.
.