Grecja wróciła do łask turystów

archowum visitgreece.com

W roku 2013 12,7 mln. turystów podróżowało wylądowało na greckich lotniskach, w stosunku do roku 2012 oznacza to wzrost o 10,8 proc.

Najwięcej ze wszystkich kierunków przyjęła Kreta, dwa porty lotnicze, Heraklion i Chania zanotowały pond 3,3 mln gości.
Również dwa główne miasta Grecji kontynentalnej, Ateny i Saloniki, mogą pochwalić się wzrostem liczby przylatujących turystów. Jednak największym wzrostem w porównaniu z rokiem 2012 może się pochwalić lotnisko Kalamta na Peloponezie – 61,3 proc.
Również wyspy Mykonos, Santorini, Kefalonia, Kos, Zakynthos i Rodos zanotowały dwucyfrowy wzrost liczby turystów.
Podobnie optymistyczne wyniki dotyczą gości przybywających do Grecji drogą morską.
Pireus, jeden z największych portów na Morzu Śródziemnym, zanotował 11,1 procentowy wzrost liczby pasażerów w 2013 w stosunku do 2012. W ubiegłym roku było ich 2,3 mln (rok wcześniej – 2,1 mln).
Odpowiedzialna za promocję turystyki greckiej organizacja Marketing Greece uruchomi w najbliższym miesiącu nowy portal www.DiscoverGreece.com, na którym biura i klienci będą mogli znaleźć szczegółowe informacje o ponad 100 miejscach w Grecji, dwa tysiące zdjęć i filmy.

Dyrektor naczelny Marketing Greece, Iossif Parsalis powiedział: “Dwucyfrowy wzrost liczby turystow przybywających do naszego kraju zarówno droga lotnicza, jak i morską to bardzo dobra wiadomość dla Grecji. To pozwala też optymistycznie zakładać, że i w tym roku nastąpi dalszy wzrost liczby gości w naszym kraju, a wyniki potwierdzają, że Grecja jest atrakcyjna przez okrągły rok.”