Grecja dla młodych – słoneczna strona życia

Ikaria, lekce surfowania
Na zdjęciu: Lekcje surfowania na Ikarii. Źródło: P.Merakos / Archiwum GNTO

Grecja wywiera na odwiedzających ją młodych ludziach szczególny wpływ. Jest to po części sprawka niezacieralnych wspomnień, ale również kwestia pojawiającego się po powrocie do domu silnego pragnienia, by odwiedzić ten kraj ponownie. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc po uwagę że jest to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie. Młodzi z każdego zakątka świat przyjeżdżają tu raz po raz, aby w pełni doświadczyć nie tylko słynnego greckiego lata, ale także magii każdej pory roku, odkrywając przy tym piękno greckiej przyrody.

Dla młodych ludzi Grecja symbolizuje szczęśliwą stronę życia. Beztroskie miejsce, w którym zabawa nigdy się nie kończy, a naturalne piękno krajobrazu w połączeniu z jakością świadczonych usług i ilością dostępnych atrakcji pozostawia jedyne w swoim rodzaju wspomnienia.

Greckie lato jest oczywiście w czołówce ich wyborów, ponieważ łączy słońce i krystalicznie czyste wody dookoła wysp z szeroką ofertą sportów wodnych, bujnym życiem nocnym i, naturalnie, przepysznym jedzeniem. Oczywistym pierwszym wyborem dla tego segmentu wiekowego są liczne kempingi, których nie brakuje na terenie całego kraju. Dzięki swojej niezobowiązującej atmosferze i przystępnym cenom są idealnym wyborem dla młodych ludzi chcących spędzić tu swoje wakacje.

Plaża w Warkizie, Attyka
Na zdjęciu: Plaża w Warkizie, Attyka. Źródło: P.Merakos / Archiwum GNTO

Mykonos, Paros i Ios w archipelagu Cyklad to miejsca, w których serce greckiego lata wydaje się bić najdonośniej. To właśnie tutaj młodzi ludzie znajdą raj w postaci pięknych, piaszczystych plaż i będą mieli okazję cieszyć się kąpielami w krystalicznie czystych wodach. Na wielbicieli zastrzyków adrenaliny czeka na plażach szeroka oferta rozrywek, takich jak narty wodne, surfing, wakeboarding, żeglarstwo i nurkowanie.

Malownicze tawerny i restauracje doskonale uzupełniają scenerię, oferując niepowtarzalne smaki greckiej kuchni, a następnie beach bary i kluby nocne przejmują gości oferując im rozrywkę do białego rana. Zakochani z kolei wybierają wyjątkowe zachody słońca na Santorini, które jest idealnym miejscem na niezapomniany miesiąc miodowy. Na Kalymnos miłośnicy wspinaczki będą mieli okazję sprawdzić swoją wytrzymałość w jednym z najlepszych miejsc do uprawiania tego sportu w Europie. Szczególnie popularnymi destynacjami są również Rodos w archipelagu Dodekanezu i oczywiście Zakynthos oraz kosmopolityczne Korfu na Wyspach Jońskich.

Trekking na Santorini.
Na zdjęciu: Trekking na Santorini. Źródło: P. Merakos/: Archiwum GNTO

Od maja do września odwiedzający Grecję mają okazję uczestniczyć w dziesiątkach letnich festiwali i koncertów odbywających się w każdej części kraju, a letnie wieczory uświetnią letnie kina, na które można natrafić zarówno w Atenach i Salonikach, jak i niewielkich miejscowościach.

Zimą młodzież wyrusza w głąb Grecji kontynentalnej, próbując spektakularnych zjazdów na ośnieżonych szczytach górskich. Ośrodki narciarskie w Kalawricie, Parnasie i Wasilicy, otoczone wspaniałym naturalnym krajobrazem, należą do najpiękniejszych i najlepiej zorganizowanych w kraju. Skutkiem tego, co sezon tysiące narciarzy przybywa tu na spotkanie z przygodą. Jednocześnie dziesiątki malowniczych górskich osad i wiosek, takich jak Zagorochoria i Pelion, to również świetne zimowe destynacje, które zachwycają zarówno naturalnym pięknem, jak i smakami tradycyjnej kuchni.

Turystyka rowerowa w Grecji
Na zdjęciu: Turystyka rowerowa w Grecji. Źródło: P.Merakos / Archiwum GNTO

Wiosną, kiedy robi się cieplej, grecka przyroda „daje z siebie wszystko” i wita młodych ludzi nad pięknymi jeziorami – wśród których szczególne urodą wyróżniają się jeziora Prespes i Plastira. Na odwiedzających czeka tu szereg atrakcji, takich jak wodne rowery i narty, spacery w wyjątkowej scenerii, ale także niesamowite trasy rowerowe biegnące wzdłuż malowniczych brzegów jezior. Jednocześnie najodważniejsi mogą przeżyć niepowtarzalne chwile za sprawą spływów organizowanych na rzekach i strumieniach.

 

Materiał informacyjny Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej. Źródło: http://www.visitgreece.gr

Logo Grecji