Granice Polski mogą być otwarte od 15 czerwca

Wiceminister Artur Soboń/fot. archiwum PAP/Wojtek Jargiło

Artur Soboń, Wiceminister Aktywów Państwowych, powiedział w wywiadzie dla Programu I Polskiego Radia – otwarcie granic mogłoby nastąpić 15 czerwca.

Jak podaje agencja PAP, dodał, że byłoby korzystne dla takich spółek, jak Polska Grupa Lotnicza czy LOT. Jednocześnie zastrzegł, że ostateczna decyzja należy do premiera Mateusza Morawieckiego.

Wiceszef MAP pytany na antenie Programu I Polskiego Radia, kiedy nastąpi otwarcie granic podkreślił, że jest to pytanie do premiera Morawieckiego “po ocenie tych zagrożeń, jakie mogą z tego wynikać”.

Soboń podkreślił, że mogłoby to być 15 czerwca. “Pewnie byłoby dobrze, gdyby tak było, także dla naszych spółek – mówię tu przede wszystkim o Polskiej Grupie Lotniczej i spółce LOT, która dzięki temu mogłyby (…) odżyć” – powiedział.

Wiceminister podkreślił, że z powodu epidemii szok gospodarczy i zatrzymanie m.in. operacji lotniczych spowodowało, że trzeba odbudować siatkę połączeń i zaufanie pasażerów do korzystania z połączeń lotniczych – “stworzyć odpowiednie procedury i w samych liniach lotniczych i na lotniskach”.