Gran Canaria dołącza do grona partnerów XIV Forum Promocji Turystycznej

Fot. Gran Canaria

Wiosenna edycja Forum Promocji Turystycznej Waszej Turystyki odbędzie się 11 kwietnia 2024 roku we wrocławskim Hydropolis. Partnerem wydarzenia została Gran Canaria, która wcześniej patronatem objęła Galę Waszej Turystyki.

Gran Canaria – wyspa leżąca w sercu archipelagu Wysp Kanaryjskich – nie od parady nazywana jest kontynentem w miniaturze. Łączy w sobie wszystko, co jest uznawane za charakterystyczne dla Wysp Kanaryjskich: na południu piaszczyste plaże, na wschodzie czarne plaże wulkaniczne, na zachodzie wybrzeże klifowe, a w centrum i na północy wyspy malownicze góry i oszałamiające wąwozy. Należy dodać do tego wysokiej jakości ośrodki hotelowe, ślady dawnych cywilizacji, piękne plaże i wyjątkowy klimat, a mamy jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc wakacyjnych na świecie.

Turystyka odgrywa bardzo ważną rolę w gospodarce Gran Canarii, jak i całych Wysp Kanaryjskich, gdzie odpowiada za 40 proc. zatrudnienia i 35 proc. PKB. Liczba turystów odwiedzających wyspę systematycznie rośnie, w zeszłym roku przekroczyła poziom z roku 2019. Coraz większą rolę odgrywa na tym rynku Polska – która pod względem liczby turystów poprawiła swój wynik o blisko 25 proc. w porównaniu z 2022. Władze turystyczne Gran Canarii deklarują, że widzą potencjał Polski jako rynku źródłowego i pracują nad pozyskaniem polskich turystów, rozwijając ofertę turystyczną, skierowaną przede wszystkim do rodzin z dziećmi, ale także skupiając uwagę na rozwoju produktów gastronomicznych i związanych z lokalnym rzemiosłem.

Więcej informacji o wyspie: grancanaria.com

Materiał partnera