Gopass działa również na włoskim Kronplatzu

fot, archiwum TMR

Międzynarodowy portal internetowy Gopass, założony przez słowacką spółkę Tatry Mountain Resorts rozszerzył swoją ofertę o jeden z największych kurortów narciarskich w Europie – Kronplatz w północnych Włoszech. Na ten karnet można jeździć w 13 stacjach narciarskich na Słowacji, w Polsce, Czechach, Austrii i Włoszech.

Gopass, który już na początku został nagrodzony w międzynarodowym konkursie „Loyalty Awards“ w Londynie, w roku 2022 rozpoczął sprzedaż skipassów także do popularnego włoskiego kurortu narciarskiego Kronplatz, który oferuje 118 km tras zjazdowych oraz 30 kolejek linowych i wyciągów. Po dokonaniu zakupu przez Internet na stronie www.gopass.travel lub w aplikacji mobilnej Gopass, klient otrzyma voucher, który wymieni bezpośrednio w ośrodku na ważny karnet narciarski. Nowy model współpracy biznesowej zwiastuje jednocześnie dalszy kierunek rozwoju Gopassu.

Gopass znany był dotychczas głównie jako program lojalnościowy i kanał sprzedażowy oferujący atrakcje w ośrodkach górskich, ośrodkach golfowych, w parkach wodnych i parkach rozrywki, których właścicielem lub zarządcą jest słowacka spółka Tatry Mountain Resorts (TMR).

13 ośrodków w 5 krajach na Gopass

Oprócz ośrodków Jasna (SK), Tatry Wysokie (SK), Szpindlerowy Młyn (CZ), Jeszted (CZ), Szczyrk (PL), Mölltaler Gletscher, Ankogel Mallnitz, Innsbruck Muttereralm (wszystkie AT) oraz Kronplatz (IT), Gopass oferuje doznania także w kilku innych kurortach.

Ośrodek Heiligenblut położony jest u podnóża Großglockner w Parku Narodowym Wysokie Taury. Dzięki niekończącej się przestrzeni na 55 km tras zjazdowych bez czekania na wyciągi, Heiligenblut jest wymarzonym miejscem dla prawdziwych amatorów sportów zimowych.

Ośrodek Silian Hochpustertal położony jest nad rzeką Drawą w spokojnej części regionu, tuż przy granicy austriacko-włoskiej. Oprócz stoków narciarskich znajdują się tu trasy biegowe i centrum biathlonu, tereny freeride’owe, snowboardowy funpark z halfpipe, tory saneczkarskie, aquapark i liczne możliwości zabawy w klimacie Après ski.
Dzięki przyłączeniu ośrodków Kals i Matrei do ośrodka narciarskiego Grossglockner powstał największy kompleks narciarski we wschodnim Tyrolu. Znajduje się tutaj wszystko, co kojarzy się z idealnym zimowym wypoczynkiem.

Ośrodek St. Jakob im Defferegental jest nastawiony na przyjmowanie przede wszystkim rodzin z dziećmi. Większość z 24 kilometrów tras zjazdowych jest polecana właśnie dla nich, ale można tu znaleźć także czarną trasę o długości 1 kilometra i 5-kilometrów stoków do jazdy freeride’owej.

Będą kolejne kraje i kolejne ośrodki

Gopass ma obecnie ponad 2,5 miliona klientów, głównie z Europy Środkowej. Długoterminowym planem jest rozszerzenie go na inne kraje i ośrodki.

Igor Rattaj, prezes zarządu TMR, powiedział: “Naszą wizją jest stworzenie takiego miejsca, w którym ludzie będą mogli kupować karnety nie tylko do ośrodków będących własnością lub prowadzonych przez TMR, ale także do ośrodków naszych partnerów biznesowych w innych krajach. Oczywiście jego częścią będzie także program lojalnościowy, który umożliwi członkom programu Gopass korzystanie z rabatów i przywilejów, które przygotowujemy.”

W programie powinny stopniowo pojawiać się nie tylko kolejne ośrodki narciarskie w Europie, ale także inne ciekawe produkty i atrakcje, które członkowie Gopassu mogą zakupić online na najkorzystniejszych warunkach.

Matej Lackovič, dyrektor Gopass-u, wyjaśnił: “Pracujemy nad nową wersją strony internetowej, chcemy też dodać więcej komfortu, wygody i intuicyjnej obsługi do aplikacji Gopass, za pośrednictwem której chcemy być w stałym kontakcie z klientami by dostarczać im nie tylko bieżących informacji, ale także przesyłać oferty odpowiadające ich wymaganiom i preferencjom.”

Jasna pod Chopokiem – cały rok dla każdego