GOL Linhas Aéreas odebrały pierwszego Boeinga B737 MAX 8

archiwum GOL Linhas Aéreas

Linie lotnicze GOL Linhas Aéreas otrzymały w ten weekend pierwszy samolot typu Boeing 737 Max 8, pierwszy z zamówionych u tego producenta 120 samolotów.

Odbiór samolotu miał miejsce na międzynarodowym lotnisku Belo Horizonte w Confins i jest częścią planu modernizacji floty, który ma zostać zakończony do 2028 roku. Debiut tego modelu ma nastąpić w sierpniu 2018.

Aereas ds.Planowania, Celso Ferrer wiceprezes firmy GOL Linhas, powiedział: „Dostarczenie naszego pierwszego Boeinga 737 Max 8 jest ważnym kamieniem milowym dla linii GOL. Celem linii lotniczej jest oferowanie bezpośrednich lotów z Brazylii do portów w Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych. Trasy te mają być obsługiwane przez nowy typ samolotu. Niektóre z tras międzynarodowych zostały już potwierdzone: cztery codzienne loty na Florydę, zaplanowane na listopadowe debiuty – dwa z Fortaleza i dwa z Brasilii, jeden dla Orlando i jeden dla Miami z każdego miasta – i nowo ogłoszona trasa Sao Paulo-Quito w Ekwadorze, zaplanowana na grudzień.”

Samolot ma zasięg lotu około 6500 kilometrów, a jego silnik będzie redukował zużycie paliwa i emisji zanieczyszczeń gazowych o 15 proc. GOL już ogłosił, że pasażerowie będą mieli na pokładzie dostęp do Internetu w czasie lotu, bezpłatną platformę rozrywkową, która będzie transmitować telewizję na żywo, oraz kabinę Sky Interior, z nowym oświetleniem LED i nowymi, większymi schowkami bagażowymi.

737 Max 8 będzie również wyposażony w nowe fotele BL3530 Recaro Aircraft Seating, które oferują regulowane zagłówki i nowe funkcje, takie jak m.in. stację dokującą dla tabletu lub smartfona, w połączeniu z dostępnością ładowarek USB dla pasażerów.