Gdzie na zimowy wypoczynek w Polsce? Internauci wskazali najlepsze miejsca

Trzecia edycja plebiscytu „Zimowe Gwiazdy Travelist” dobiegła końca. Internauci z całej Polski głosowali na najlepsze kierunki i atrakcje zimowe, wybierając zwycięzców w pięciu kategoriach od miejscowości górskich i nadmorskich po ośrodki narciarskie i atrakcje sezonu.
„Zimowe Gwiazdy Travelist” to jeden z rankingów w Polsce poświęconych krajowej turystyce zimowej. Tysiące internautów głosowało w pięciu kategoriach, wybierając spośród 50 destynacji i podmiotów nominowanych przez redakcję Magazynu Travelist.
Najpopularniejszą miejscowością w górach zostało Zakopane z wynikiem 17,36 proc. Drugie miejsce zajęła Krynica-Zdrój (13,61 proc.), a trzecie – Karpacz (13,53 proc.). Z kolei w kategorii „Miejscowość nad morzem” internauci najchętniej wskazywali Kołobrzeg, który uzyskał 22,74 proc. głosów. Na podium znaleźli się również reprezentanci Trójmiasta: Gdańsk (19,87 proc.) oraz Sopot (12,06 proc.).
Za najlepszy ośrodek narciarski został uznany Zieleniec Sport Arena, uzyskują 16,50 proc. głosów. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Szczyrk Mountain Resort (14,05 proc.) oraz PKL Jaworzyna Krynicka (13,37 proc.). Wśród term i aquaparków najbardziej wyróżnił się Aquapark Fala w Łodzi, zdobywając 19,09 proc. głosów. Drugą lokatę wywalczyły Termy Chochołowskie (14,26 proc.), a trzecią – Termy Bukovina (13,29 proc.).
W kategorii „Atrakcja sezonu” z dużą przewagą zwyciężyło Orientarium ZOO Łódź, które zdobyło 26,24 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Sankolandia w Muszynie z wynikiem 10,20 proc. wskazań. Na trzeciej pozycji uplasowało się Kolejkowo, na które zagłosowało 10,02 proc. uczestników.
„Trzecia odsłona plebiscytu „Zimowe Gwiazdy Travelist” odbyła się pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej, podkreślając jego znaczenie w promocji polskich regionów i atrakcji Ranking Magazynu Travelist prezentuje wyjątkowe walory turystyczne Polski w jej zimowej odsłonie, inspirując do podróżowania po kraju poza sezonem letnim. Stanowi to zachętę do podejmowania kolejnych inicjatyw promujących nasz kraj jako doskonałą destynację turystyczną” – podkreśla Magdalena Krucz, prezeska Polskiej Organizacji Turystycznej.
POWIĄZANE WPISY
12 lutego 2026
Anna Piotrowska-Süzer dołącza do zarządu SOIT
Do zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel dołączyła Anna Piotrowska-Süzer.…
0 Komentarzy2 Minuty
10 lutego 2026
Wyjątkowa atrakcja podczas XVIII FPT. Uczestnicy będą mogli wybrać się w rejs po Brdzie
Przed nami XVIII Forum Promocji Turystycznej, które już 27 kwietnia zgromadzi branżę…
0 Komentarzy2 Minuty
10 lutego 2026
Kraków gospodarzem XII Ogólnopolskiej Konferencji Turystyczno-Transportowej
18 marca 2026 r. w Hotelu Kolna w Krakowie odbędzie się Travel Meeting 2026 – XII…
0 Komentarzy2 Minuty
9 lutego 2026
GAR: rozwój, autentyczność i networking – to wybierają młodzi liderzy branży
Branża turystyczna stoi przed wyzwaniem organizowania wydarzeń, które odpowiadają…
0 Komentarzy2 Minuty
6 lutego 2026
Ruszyło Obserwatorium Turystyki GUS. W 2025 roku Polskę zwiedzało 59 mln turystów
Dzisiaj, 6.02.2026 r., w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie, odbyła się…
0 Komentarzy5 Minuty
5 lutego 2026
Izabela Stelmańska mianowana na przewodniczącą Rady Polskiej Organizacji Turystycznej
Jedna z najbardziej wpływowych kobiet polskiej turystyki, Izabela Stelmańska, została…
0 Komentarzy1 Minuty
5 lutego 2026
Bookassist zaprezentował nową serię e-booków o AI w hotelarstwie
Bookassist, europejski dostawca technologii wspierających sprzedaż bezpośrednią w…
0 Komentarzy2 Minuty
5 lutego 2026
Rusza nabór do III edycji Gąsiorów Turystyki
III edycja Gąsiorów Turystyki to kolejny krok w stronę doceniania młodych, ambitnych…
0 Komentarzy2 Minuty
4 lutego 2026
Fru.pl: Polacy łapią okazje zimą. Styczeń najtańszym miesiącem na bilety lotnicze
Zima stała się nowym sezonem planowania podróży. Według danych FRU to właśnie w styczniu…
0 Komentarzy4 Minuty










