Funzeum: odwiedziło nas 100 tysięcy osób

fot. archiwum Funzeum

Od lutego 2022 roku, kiedy interaktywne muzeum w Gliwicach Funzeum zostało otwarte, odwiedziło je już ponad 100 tysięcy osób.

Wizyta w Funzeum umożliwia zwiedzania 2 stałych wystaw, których motywem przewodnim jest kolor i światło. Na powierzchni prawie 4000 mkw. znajduje się ponad 50 multimedialnych instalacji i wiele interaktywnych elementów skłaniających do aktywnego zwiedzania i uwolnienia swojej kreatywności. To miejsce przyciągające ilością atrakcji, ale również pokazujące, że zdobywanie wiedzy przez zabawę może być ciekawą przygodą.

Zapoznanie się z pryzmatem, podróż po tęczy, odkrywanie zaskakujących efektów wizualnych przemycających zagadnienia z dziedziny fizyki, biologii, historii czy sztuki, przestrzeń obiektu dostarcza wielu wrażeń i sporej dawki wiedzy podanej w przystępny sposób. Interaktywne eksponaty i instalacje służą nie tylko do oglądania, ale także do twórczej zabawy. Można ich swobodnie dotykać oraz kreować z ich wykorzystaniem własne pomysły.

Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum, powiedział: „Zależało nam, aby stworzyć miejsce przyjazne dla osób w każdym wieku, w którym będzie można doświadczać nauki, obcować ze sztuką wizualną i rozbudzać wyobraźnię. Staramy się na bieżąco wzbogacać nasze wystawy dodając przede wszystkim kolejne, edukacyjne i nowatorskie elementy. Przestrzeń obiektu ma sprzyjać nauce przez zabawę i pozwalać aktywnie oraz kreatywnie spędzać czas.”

Funzeum: interaktywne muzeum już w Polsce