Frankfurt nad Menem przyciąga zielonych turystów.

Holger Ullman

Frankfurt jest idealną destynacją na zrównoważony, przyjazny środowisku pobyt.

Główny dworzec kolejowy we Frankfurcie nad Menem należy do czołówki niemieckich dworców w kategorii liczby obsługiwanych pasażerów. Regularne połączenia ze Stuttgartem (1 godz. 18 min), Monachium (3 godz. 15 min), Hamburgiem (3 godz. 37 min) i Berlinem (4 godz. 12 min) łączą te miasta z metropolią nad rzeką Men łatwo i szybko.
W grudniu Deutsche Bahn (DB) dokona najbardziej wszechstronnych zmian w rozkładach jazdy w ciągu ostatnich kilku lat. Na przykład pociągi ICE (Inter-City Express) będą przyjeżdżały do Frankfurtu nad Menem z Berlina co trzydzieści minut. Kiedy wszystkie zmiany wejdą w życie więcej międzynarodowych pociągów dużych prędkości niż kiedykolwiek wcześniej będzie łączyć Frankfurt z resztą Europy. Pod koniec roku linia EuroCity połączy centra finansowe Frankfurtu i Mediolanu bezpośrednio, bez konieczności zmiany pociągu. Niezliczone inne pociągi będą kursować bezpośrednio do Frankfurtu z Amsterdamu, Brukseli, Budapesztu, Chur, Marsylii, Moskwy, Paryża, Warszawy, Wiednia i Zurychu.

Ci, którzy wolą podróżować autokarem, będą równie zadowoleni z łatwiejszego dostępu do Frankfurtu. Centralny terminal autobusowy w mieście, położony na południowej stronie dworca kolejowego we Frankfurcie, jest jednym z najbardziej popularnych w Niemczech. FlixBus, DeinBus i Eurolines to tylko trzej z wielu krajowych i międzynarodowych przewoźników obsługujących ponad 40 dużych miast europejskich.

Po przyjeździe do Frankfurtu przyjaźni środowisku goście mają do dyspozycji niezliczone ilości rikszy rowerowych znanych jako “velotaxis” Mogą za ich pomocą udać się do konkretnej destynacji lub po prostu wybrać się na objazd po mieście. Velotaxi mogą być wykorzystane do przejazdu określonej trasy z opłatą naliczaną za pokonany dystans.

Alternatywnie pasażerowie velotaxi mogą również skorzystać z wycieczki objazdowej po mieście z opłatą naliczaną według czasu. Goście mogą, na przykład, zarezerwować godzinną wycieczkę “Green City Tour” w punkcie informacji turystycznej (Frankfurt Tourist+Congress Board) i w ten sposób lepiej zapoznać się z miastem w autentyczny i ekologiczny sposób.

Bardziej aktywni turyści mogą wypożyczyć rower i wyruszyć we własną trasę odkrywając miasto. Dzięki opcji “rower na telefon”, wypożyczalni rowerów Deutsche Bahn, lub Nextbike albo innej lokalnej firmy wynajmującej rowery, odwiedzający mają możliwość odkryć wiele pięknych zakątków Frankfurtu, spędzając cały dzień na rowerowym siodełku, zatrzymując się gdzie tylko i kiedy tylko zechcą, nie martwiąc się o parkowanie i temu podobne.

Inną metodą na przyjazną środowisku mobilność jest posiadanie tak zwanej Karty Frankfurckiej. Zapewnia ona posiadaczom darmowe i nielimitowane korzystanie z frankfurckiego systemu komunikacji publicznej (pociągi, tramwaje, metro i autobusy). Oferuje także zniżki w różnych restauracjach i sklepach detalicznych w całym mieście. Dzięki dogodnej Karcie Frankfurckiej goście mają do swojej dyspozycji łatwy i nie drogi sposób na odkrywanie metropolii nad rzeką Men i jej wielu atrakcji.

Hotel Villa Orange to pierwszy i jedyny we Frankfurcie ekologiczny hotel. Villa Orange to prywatny, butikowy hotel z przytulną biblioteką i bogato zdobionym holem. Tutaj goście mogą rozpocząć dzień od organicznego śniadania najwyższej jakości i zakończyć go w staromodnym, niezwykle komfortowym łożu z baldachimem.