Flydubai poleci z Dubaju do Poznania. “Zyskujemy okno na pół świata”

Załoga Flydubai
Załoga Flydubai / fot. materiały prasowe

Od 29 października 2023 roku na lotnisku Poznań-Ławica zagości linia lotnicza Flydubai z połączeniem regularnym do Dubaju. Loty będą realizowane trzy razy w tygodniu we środy, piątki oraz niedziele. 

Przewoźnik z Dubaju jako pierwszy narodowy przewoźnik ZEA uruchamia bezpośrednie loty do Poznania w Polsce z usługą trzy razy w tygodniu od 29 października 2023 roku. Poznań staje się trzecim kierunkiem przewoźnika po Krakowie i Warszawie.

Loty będą realizowane trzy razy w tygodniu między Terminalem 2 Dubai International (DXB) a Portem Lotniczym Poznań (POZ) od 29 października 2023 r. w środy, piątki i niedziele. Boeing Max 737 wyleci z Dubaju o 7:35 i wyląduje w Poznaniu o 11:25, po czym o 12:25 wyleci z Poznania, by wylądować o 21:35 w Dubaju.

“To kapitalna wiadomość dla Poznania. Otwiera się okno na pół świata z jedną przesiadką przez Dubaj, a to zwiększa znacznie dostępność naszego miasta, także w kontekście pozyskiwania dużych wydarzeń z całego świata. Z drugiej strony to także szansa na przyciągniecie ruchu turystycznego z Bliskiego Wschodu, a przykład Warszawy i Krakowa pokazał, że jest na to ogromna szansa. Ostatnie dni spędziliśmy na targach Arabian Travel Market w Dubaju, spotykaliśmy się z arabskimi biurami podróży i dziennikarzami, jestem przekonany, że Poznań doskonale wykorzysta tę szansę” – komentuje dla Waszej Turystyki Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Kamień milowy dla siatki połączeń z Poznania

„Ogłoszenie przez linie lotnicze Flydubai bezpośrednich lotów z Poznania do Dubaju, to kamień milowy dla rozwoju siatki połączeń z poznańskiego lotniska. Po wielu latach starań, Poznań jako trzecie miasto w Polsce, zyska regularne połączenie obsługiwane przez tego przewoźnika znad Zatoki Perskiej. Bezpośrednie loty do Dubaju, to także dostęp mieszkańców Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski do szerokiej siatki połączeń Flydubai obejmującej ponad 110 kierunków w 50 krajach świata, a dzięki planowanej współpracy z liniami lotniczymi Emirates, możliwość kontynuowania podróży na ponad 150 kolejnych kierunkach. Ogłoszona dzisiaj trasa z Poznania do Dubaju, otwiera zupełnie nowe możliwości podróżowania, dzięki którym spodziewamy się wygenerowania dodatkowych potoków pasażerskich, będących impulsem do intensyfikacji zarówno ruchu turystycznego jak i biznesowego do tej części świata. Bliska współpraca Portu Lotniczego Poznań-Ławica z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną, pozwala liczyć na wzrost zainteresowania Poznaniem wśród pasażerów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dla których nasze miasto może okazać się niezwykle ciekawym kierunkiem turystycznym” – mówi Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica

Rośnie popyt na podróże między ZEA a Polską

Ghaith Al Ghaith, Dyrektor Generalny Flydubai, powiedział: „Od początku naszej działalności na rynku w 2018 roku wraz z uruchomieniem lotów do Krakowa obserwujemy rosnący popyt na podróże między ZEA a Polską. Cieszymy się, że nasza siatka powiększyła się do trzech punktów wraz z uruchomieniem połączeń do Poznania, co zaoferuje naszym pasażerom więcej możliwości podróżowania do Polski i otworzy możliwości dla handlu i turystyki. Flydubai angażuje się w zwiększanie łączności między różnymi kulturami i nie możemy się doczekać wzmocnienia więzi między tymi dwoma krajami”.