Flydubai lata bezpośrednio z Poznania do Dubaju

Boeing 737 MAX /fot. archiwum Flydubai

Flydubai, przewoźnik z Dubaju, zainaugurował 29 października loty do Poznania. Inauguracyjne lądowanie na poznańskim lotnisku (POZ) spotkało się z salutem wodnym i powitaniem ze strony władz lotniska, a Flydubai stał się pierwszym przewoźnikiem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich obsługującym bezpośrednie loty do Poznania.

Wraz z uruchomieniem lotów do Poznania, Flydubai rozszerza swoją siatkę połączeń w Polsce na trzy miasta – Kraków, Poznań i Warszawę.

„Cieszymy się, że dodaliśmy Poznań jako nasz trzeci kierunek w Polsce. Od lat obserwujemy ogromny wzrost wymiany pasażerskiej z Polską, a nowa usługa jeszcze lepiej obsłuży rosnący popyt na podróże. W 2022 roku przewieźliśmy do Krakowa i Warszawy ponad dwukrotnie więcej pasażerów niż w 2021 roku i jesteśmy przekonani, że tendencja ta się utrzyma w przyszłości” – skomentował Jeyhun Efendi, starszy wiceprezes ds. operacji handlowych i handlu elektronicznego w Flydubai.

Poznań będzie obsługiwany trzy razy w tygodniu, co zwiększy łączną liczbę lotów z Dubaju do Krakowa, Poznania i Warszawy do 17 tygodniowo.

„Uruchomienie bezpośrednich lotów Flydubai z Poznania do Dubaju to kamień milowy w rozwoju siatki połączeń poznańskiego lotniska. 29 października zainaugurowaliśmy z tym przewoźnikiem pierwszy lot do jego siedziby w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i już odnotowujemy dużą popularność tej relacji. Poznań jest trzecim polskim miastem, które zyskało niezawodne połączenie z Bliskim Wschodem i cieszymy się, że możemy zapewnić mieszkańcom Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski bezpośrednie loty do Dubaju i dostęp do siatki połączeń Flydubai obejmującej ponad 115 kierunków w 54 krajach. Nowa trasa z Poznania do Dubaju otworzyła dodatkowe możliwości podróżowania, które, jak się spodziewamy, wygenerują dodatkowe przepływy pasażerskie zarówno biznesowe, jak i turystyczne, a dzięki współpracy Portu Lotniczego Poznań-Ławica i Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej zamierzamy zaprezentować Poznań jako atrakcyjny kierunek turystyczny dla pasażerów podróżujących ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich” – dodał Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Flydubai obsługuje loty do popularnych miejsc wypoczynkowych, w tym na Malediwy, Sri Lankę, Tajlandię i Zanzibar. Przewoźnik uruchomi połączenia do trzech nowych kierunków, w tym do Mombasy w Kenii od 17 stycznia 2024 roku oraz do Langkawi i Penang w Malezji od 10 lutego 2024 roku, oferując pasażerom z Polski dogodne połączenia przez węzeł lotniczy w Dubaju.

Szczegółowe informacje o lotach

Loty z Terminalu 2 lotniska Dubai International (DXB) na lotnisko Poznań (POZ) będą odbywać się trzy razy w tygodniu, w środy, piątki i niedziele.

Ceny biletów w obie strony w klasie biznes z DXB do POZ zaczynają się od 11 300 dirhamów Zjednoczonych Emiratów, a w klasie ekonomicznej Lite od 2 950 dirhamów Zjednoczonych Emiratów. Ceny biletów powrotnych w klasie biznes z POZ do DXB zaczynają się od 2 670 euro, a ceny biletów w klasie ekonomicznej Lite zaczynają się od 500 euro.