Fly.pl: marzec lepszy niż przed pandemią o 140 proc.

Według danych internetowego biura podróży Fly.pl w marcu Polacy najchętniej rezerwowali wycieczki do Egiptu w czterogwiazdkowych hotelach. Drugie miejsce zajmują wyjazdy do Turcji, a trzecie – do Grecji.

W czołówce kierunków na urlop w marcu znalazły się Egipt (20,6 proc.), Turcja (18,4 proc.) i Grecja (15,9 proc.). Dynamika sprzedaży w ubiegłym miesiącu sprawiła, że biuro Fly.pl osiągnęło kolejny rekordowy wynik. W porównaniu do marca 2022 jest to różnica o ponad 212 proc. W marcu wyjazd na kwiecień zaplanowało 22,1 proc. klientów, w maju 21,6 proc., a w czerwcu i lipcu kolejno 16,4 proc. oraz 11,6 proc.

„W marcu dynamika sprzedaży pozwoliła osiągnąć kolejny rekordowy wynik we Fly.pl. Wobec ubiegłorocznego marca, obciążonego wybuchem wojny na Ukrainie oraz wygasającą falą covidową, dynamika sprzedaży wyniosła ponad 212 proc. Wzrost sprzedaży wspomogła zdecydowanie wyższa – aż o 45 proc., średnia cena wycieczki” – powiedział Grzegorz Bosowski, prezes Fly.pl.

W marcu w trakcie sprzedaży ofert na wakacje 2023 obiekty pięciogwiazdkowe wybrało 25 proc. osób. Niezmiennie największą popularnością cieszą się hotele czterogwiazdkowe – 49 proc. rezerwacji. W trzygwiazdkowym hotelu urlop planuje spędzić ok. 24 proc. klientów.

„Chętnie porównujemy nasze wyniki z przedcovidowym rokiem 2019 – tu marcowy wzrost osiągnął 140 proc. Na koniec pierwszego kwartału mamy wygenerowane trzycyfrowe wzrosty sprzedaży na wszystkie kolejne miesiące bieżącego roku, co nas cieszy, ponieważ drugi kwartał w ubiegłym roku był dla całego rynku bardzo udany. Przyjmujemy również wariant mniej dynamicznych wzrostów w kolejnych miesiącach” – dodał Grzegorz Bosowski.

Dominującą formą wyżywienia jest All Inclusive (74 proc.). Oferta śniadań i obiadokolacji wybierana jest przez 14 proc. klientów, a hotel ze śniadaniami z wyprzedzeniem rezerwuje jedynie 8 proc. klientów. Inne typy wyżywienia wybrało 5 proc. klientów. Średnia cena wycieczki w marcu 2023 wyniosła 7 514,86 zł.

Fly.pl: sprzedaż w lutym lepsza niż przed pandemią. Turcja nieco w dół z powodu trzęsień ziemi