FlixBus startuje z Warszawy do Czech i Niemiec

archiwum FlixBus

Przewoźnik autobusowy FlixBus od 1 września uruchamia pierwsze codzienne połączenia z Warszawy i Wrocławia do siedmiu miast w Czechach i Niemczech.

Bettina Engert kierownik działu Corporate Communications we FlixBus, powiedziała: “Polska wkrótce się zazieleni: nowymi liniami FlixBusa połączymy 2 ważne polskie miasta. Poprzez międzynarodowe połączenia, miasta takie jak Praga, Norymberga, Heidelberg, czy Mannheim są połączone codziennie i po raz pierwszy bezpośrednio dostępne. Ponadto, tylko dzięki jednej przesiadce, podróżni zyskują dostęp do największej europejskiej sieci autobusowej.”

Bilety na nowe połączenia z Polski są dostępne od zaraz na www.FlixBus.pl, poprzez aplikację FlixBus lub u współpracujących biur podróży.
W 2015 r., FlixBus, jako niemiecki lider branży, umiędzynarodowił swój model biznesowy i utworzył krajowe sieci połączeń we Francji, Austrii, Holandii i we Włoszech, jak również rozpoczął transgraniczny ruch do Krajów Skandynawskich. W 2016 FlixBus uruchomił krajową sieć połączeń w Chorwacji i pierwsze połączenia do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Aktualnie rozwój skupiony jest na Europie Wschodniej.
FlixBus umożliwia dzięki 100.000 dziennym połączeniom do 900 celów w 20 krajach zielone podróżowanie przez całą Europę. Dzięki gniazdkom elektrycznym na pokładzie, ekstra dużą przestrzenią między fotelami w klimatyzowanym, komfortowym autobusie, jak również darmowemu Wi-Fi i możliwością zabrania do 3 sztuk bagażu, FlixBus oferuje najwyższy standard jakości na pokładzie.

Bettina Engert dodała: “Dzięki bezpłatnej aplikacji FlixBus, polscy podróżni mogą w swoim języku ojczystym dokonać rezerwacji, sprawdzić dostępne połączenia oraz znaleźć drogę do swojej stacji autobusowej. Nowością jest funkcja automatycznych powiadomień, które są wyświetlane podróżnym w przypadku opóźnień autobusu.”

Od 1 września aurobusy przewoźnika pojadą z Warszawy do: Pragi (79 zł), Norymbergi (189 zł), Heidelberga (189 zł), Liberca (79 zł), Heilbronn (189 zł), Ludwigshaven (189 zł) a z Wrocławia do: Mannheim (165 zł), Liberca (65 zł), Pragi (65 zł), Norymbergi (165 zł) i Heidelberga (165 zł).