FlixBus: start sprzedaży biletów na wakacje i 6 nowych miast w siatce

archiwum FlixBusa

FlixBus otworzył kalendarz rezerwacyjny dla większości z 60 linii na terminy wakacyjne. Do siatki połączeń wchodzi 6 nowych polskich miast: Piła, Wałcz, Czaplinek, Połczyn-Zdrój, Białogard i Kołobrzeg.

Połączenia te dostępne są już w sprzedaży ze specjalną pulą biletów za 99 groszy. Pojawiła się także nowa funkcja, ułatwiająca rezerwację miejsc na połączeniach przesiadkowych, a także 4 nowych partnerów.
Kalendarz rezerwacyjny na stronie internetowej i w aplikacji FlixBusa został rozszerzony o daty po 10 kwietnia 2019. Aktualizacja obejmuje większość z 60 linii FlixBusa w Polsce, dzięki którym można dotrzeć do ponad 120 krajowych i zagranicznych destynacji.

Do systemu rezerwacyjnego wracają również dwie linie sezonowe kursujące na trasach Warszawa – Karpacz oraz Warszawa – Krynica-Morska. Do Karpacza podróżować można już od 26 kwietnia, a do Krynicy-Morskiej od 21 czerwca.

Nowe linie i nowi partnerzy FlixBusa w Polsce

Od dziś w systemie rezerwacyjnym FlixBusa znaleźć można także zupełnie nowe linie, które zaczną kursować od 11 kwietnia. Dzięki otwarciu kolejnych tras, do zielonej siatki połączeń FlixBusa dołącza 6 miast: Piła, Wałcz, Czaplinek, Połczyn-Zdrój, Białogard i Kołobrzeg. Nowe linie objęte są promocją, w ramach której bilety na trasy między 11 a 17 kwietnia można kupić już od 99 groszy. Promocja trwa od 12 marca do wyczerpania puli biletów.

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska, powiedział: „Tak jak zapowiadaliśmy, w 2019 roku nasza oferta ma zwiększyć się o połowę i póki co konsekwentnie ten plan realizujemy. Pierwsze starty linii na sezon wiosenno-letni to dopiero początek nowości, które mamy do przedstawienia naszym pasażerom. Sukcesywnie będziemy uruchamiać kolejne połączenia, dzięki którym mieszkańcy zarówno mniejszych, jak i dużych miast będą mogli wygodnie podróżować po całej Polsce i Europie.”

Trasy nowych linii FlixBusa:

1311 Poznań – Bielsko-Biała (partner autobusowy: Oskar-Trans)

Poznań – Wrocław – Katowice – Bielsko-Biała

1312 Katowice – Kołobrzeg (partner autobusowy: Inter)

Katowice – Zabrze – Gliwice – Wrocław – Poznań – Piła – Wałcz – Czaplinek – Połczyn-Zdrój – Białogard – Kołobrzeg

Wraz ze startem nowych połączeń, FlixBus wita również 4 nowych partnerów autobusowych:

• PTU Oskar-Trans;
• Noir;
• Przewozy Autokarowe „Lipnicki”;
• Fabisiak Przewozy.
Łącznie FlixBus współpracuje już z 21 przewoźnikami na rynku polskim.

Przesiadka z rezerwacją miejsc

Coraz bardziej rozbudowana siatka połączeń FlixBusa daje coraz więcej możliwości podróży nie tylko bezpośrednich, ale również przesiadkowych. W związku z tym firma wprowadza również opcję ułatwiającą rezerwację miejsc na połączeniach przesiadkowych. Dzięki nowemu rozwiązaniu, opłata za rezerwację miejsca na połączeniach przesiadkowych naliczana będzie tyko raz i będzie to cena za droższe miejsce – drugie, tańsze miejsce będzie za darmo. Koszt pojedynczej rezerwacji różni się w zależności od długości kursu oraz typu miejsca (klasyczne / panorama / stolik).

www.flixbus.pl.