FlixBus rozszerza sieć połączeń w Polsce

archiwum FlixBus

Autobusy przewoźnika codziennie kursują z Krakowa i Katowic do Czech i Niemiec.

FlixBus rozpoczął codzienne kursy z Krakowa do Stuttgartu i Pragi oraz z Katowic do Ostrawy. Przewoźnik wcześniej obsługiwał trasy ze Szczecina do Berlina i na lotnisko Berlin Tegel (czytaj TUTAJ). Przy współpracy z PolskimBusem oraz LEO Express, Niemcy i Czechy są aż do 9 razy dziennie połączone z Polską. Bilety są dostępne na www.FlixBus.pl lub poprzez bezpłatną aplikację FlixBus App, w cenie od 19zł.

Bettina Engert, FlixBus, kierownik działu Corporate Communications, powiedziała: “FlixBusy kursują codziennie i bez przesiadek z Krakowa i Katowic do atrakcyjnych celów w Czechach i Niemczech. Podróżni z Polski otrzymują w ten sposób tanią i elastyczną możliwość podróży oraz przyłączenie do europejskiej sieci autobusowej FlixBus.”

Dzięki nowym połączeniom codzienne dostępne są takie miasta, jak Ostrawa, Brno, Praga, Stuttgart oraz Norymberga (np. Kraków – Stuttgart, 2x dziennie, 13 h 45 min., od 199 zł, albo Katowice – Norymberga, 3x dziennie, 9 h 50 min., od 165 zł).
Jeszcze do końca tego roku FlixBus rozszerzy swoją ofertę w Polsce.

Bettina Engert dodała: „Nasze plany rozbudowy sieci autobusowej w Polsce nie są jeszcze w pełni zrealizowane. Oprócz przyłączenia kolejnych polskich miast, zostaną uruchomione kolejne połączenia w kierunku Niemiec i Czech. Dzięki rozbudowanej sieci połączeń FlixBus, jest możliwe podróżowanie pomiędzy 900 celami w 20 krajach.”

Oprócz dystrybucji biletów w punktach sprzedaży FlixBus oraz współpracujących biurach podróży, polski klienci mogą także wygodnie rezerwować miejsca poprzez aplikację Online App, również w języku polskim.

Bettina Engert podkreśliła: „Następne doświadczenie z FlixBusem jest oddalone o kilka kliknięć i podróż jest po prostu możliwa. Poprzez naszą bezpłatną aplikację klienci mogą dokonać rezerwacji, sprawdzić dostępność połączeń, uzyskać niezbędne informacje dotyczące podróży oraz użyć nawigacji w celu znalezienia odpowiedniego przystanku autobusowego.“

W cenie biletu zawarte są wszystkie koszty rezerwacji oraz gwarancja miejsca siedzącego w autobusie. Zmiana oraz anulowanie rezerwacji są możliwe bezpłatnie do 15 min. przed odjazdem autobusu. Abordaż przeprowadzany jest przy pomocy kodów QR okazywanych przy wejściu do autobusu i jest tym samym możliwy bez użycia papieru. Razem z bezprzewodowym Internetem na pokładzie, gniazdkami sieciowymi, bardzo dużym odstępem między siedzeniami oraz możliwością zabrania ze sobą 3 szt. bagażu, pasażerowie cieszą się najwyższym komfortem podróży.