FlixBus – nowe połączenia w Wielkiej Brytanii. Nowy plan rozwoju

Flix Bus rozwija się połączeń w wielkiej Brytanii
fot. archiwum Flix Busa

FlixBus uruchomił nowe połączenia krajowe w Wielkiej Brytanii. Pierwsze autobusy ruszają na drogi dziś, tj. 15 kwietnia, i połączą 12 miast w ramach 18 linii.

Uruchomienie oferty umożliwi pasażerom z Wielkiej Brytanii podróże między takimi miastami jak Londyn, Birmingham, Bradford, Bristol, Cardiff, Derby, Leeds, Leicester, Loughborough, Manchester, Sheffield, a także Swansea. Korytarze z największą liczbą odjazdów dziennie to Londyn-Bristol oraz Londyn-Birmingham.

Andreas Schorling, dyrektor zarządzający FlixBusaw Wielkiej Brytanii, powiedział: „Większość mieszkańców Wielkiej Brytanii mocno ograniczyła życie społeczne w ostatnich miesiącach, aby maksymalnie zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i w końcu osiągnąć punkt, w którym spotkania w większym gronie ponownie będą możliwe.

Mamy nadzieję, że dzięki efektywnemu programowi szczepień coraz więcej pasażerów będzie miało możliwość swobodnego poruszania się po kraju. Mimo że perspektywy w tym zakresie są optymistyczne, to przy świadczeniu usług wciąż stosujemy się do najwyższych środków higieny i ochrony zdrowia. Bezpieczeństwo pasażerów i kierowców jest dla nas priorytetem, dlatego na naszych pokładach obowiązują rozszerzone procedury, aby każda podróż była maksymalnie bezpieczna.”

Wielka Brytania dzięki przyspieszonej kampanii szczepień i trwającego łagodzenia ograniczeń jest jednym z pierwszych rynków w globalnej siatce FlixBusa, na którym w tym roku rozpoczną się projekty rozwijania siatki. Nowości w ofercie pojawią się również na rynku szwedzkim, gdzie od 6 maja zostanie uruchomiona oferta FlixTrain. Szwecja, poza Niemcami jest pierwszym krajem, w którym udostępnione zostają usługi kolejowe w ramach idei szerzenia podróży przyjaznych dla środowiska na jak największą skalę. Wstępny rozkład jazdy obejmuje ponad 30 odjazdów tygodniowo w obu kierunkach pomiędzy Göteborgiem a Sztokholmem.

W zależności od procesu znoszenia obostrzeń FlixBus będzie stopniowo zwiększał liczbę połączeń w nadchodzących tygodniach – zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i pozostałych krajach europejskich, w tym także w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich. Celem jest stworzenie do lata atrakcyjnej oferty z nowymi wakacyjnymi kierunkami i znacznie zwiększoną liczbą miast w międzynarodowej siatce.

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center