FlixBus debiutuje w Polsce

archiwum FlixBus

Od 3 grudnia zielone autokary przewoźnika kursują 9 razy dzienne miedzy Szczecinem, Berlinem i lotniskiem Berlin Tegel (TXL). W cenie od 7 Euro za bilet jest darmowe wifi, rezerwacja z gwarantowanym miejscem do siedzenia, dwie sztuki bagażu plus jeden bagaż podręczny. Na pokładzie są dostępne niedrogie snaki i napoje, a zakup biletu można wygodnie dokonać na www.FlixBus.pl, przez aplikacje na telefonie komórkowym lub, w poszczególnych biurach podroży. Ze Szczecina wygodnie, tanio i zielono do Berlina, Amsterdamu lub Paryża, dniem i nocą: Europejski lider przewozów autokarowych, FlixBus, startuje 3. grudnia po raz pierwszy w Polsce.
Jako pierwsza firma polska, do współpracy z FliXBusem dołączyła firma FollowMe! Jej cztery zielone autokary FlixBus będą jeździły na linii Szczecin-Berlin.

Max Zeumer, dyrektor międzynarodowego biznesu, FlixBus, powiedział: „W FollowMe! znaleźliśmy idealnego partnera z którym możemy wspólnie rozpocząć działalność w regionie. Obok nowoczesnej floty możemy liczyć na wieloletnie doświadczenie i pierwszorzędna jakość obsługi .”

Tomasz Bloch, prezes FollowMe!, dodał:: „Nasza nowa linia oferuje pasażerom ze Wschodnie-Pomorskiego najszybsze połączenie z międzynarodowym lotniskiem Berlin Tegel. Jednocześnie liczymy Szczecin przez Berlin ZOB z międzynarodową siecią policzeni FlixBus” Przez to, od grudnia będzie istniała możliwość podróżowania ze Szczecina do wielu europejskich miast takich jak Hamburg, Amsterdam, Paryż czy Bruksela – wygodnie, tanio i bezpiecznie z tylko jedną przesiadką w Berlinie. Max Zeumer: „Nowa linia ze Szczecina do Berlina to dopiero początek. Od 2016 będziemy kontynuować rozbudowe naszej sieci.”

Bettina Engert, Head of Corporate Communications, powiedziała: „Check-in przeprowadzany jest szybko i prosto przez kod QR. Przebukowanie jest możliwe aż do 15 minut przed odjazdem. Oferujemy naszym klientom najlepszy serwis po najlepszej cenie.”

FlixBus, który rozpoczął działalność w Niemczech w 2013 roku, oferuje obecnie 45.000 codziennych połączeń do około 550 destynacji w 16 krajach. Max Zeumer dodał: „Zielone autokary FlixBus stworzyli zupełnie nowe standardy podróży w komforcie i serwisie. Obecnie zajmujemy się rozbudową naszego biznesu razem z naszymi parterami w kierunku Europy Środkowo-Wschodniej.”

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center