Finnlines wypłynął z Malmö na nowej trasie do Świnoujścia

Przedsiębiorstwo żeglugowe Finnlines niedawno ogłosiło uruchomienie nowego połączenia między Malmö w Szwecji a Świnoujściem w Polsce i pierwszy rejs odbędzie się dziś rano, 10 kwietnia. Finnlines w ten sposób rozbudowuje swoją sieć i obecnie prowadzi połączenia do ponad 20 portów w całej Europie.

Finnfellow, jednostka z Grupy Finnlines, wypłynął dziś po raz pierwszy na swojej nowej trasie o godzinie 10:15 z Malmö w Szwecji do Świnoujścia w Polsce. Finnfellow będzie obsługiwał tę trasę codziennie w obu kierunkach, rano z Malmö i wieczorem ze Świnoujścia.

„Do uruchomienia tej nowej linii przygotowywaliśmy się już jakiś czas i to radosny dzień, gdy Finnfellow wypływa do Świnoujścia. Jest to dla nas znacząca szansa na poszerzenie naszych usług, a wykorzystując naszą wiedzę i możliwości, jesteśmy zaangażowani w rozwój usług ro-pax w regionie południowego Morza Bałtyckiego” – mówi Antonio Raimo,Line Manager w Finnlines.

Nowe połączenie Finnlines do Polski oznacza drugą ekspansję Finnlines w regionie, po prawie 30 latach udanej działalności na trasie Finlandia–Polska. Finnlines zamierza dalej rozwijać swoją siatkę tras na tym ważnym rynku, łącząc obszar Zachodniopomorskiego w Polsce z Malmö, trzecim co do wielkości miastem w Szwecji. Malmö oferuje dogodne połączenia z innymi częściami Szwecji, a także z Danią. Finnlines operuje z Malmö od 2002 roku i oprócz nowej trasy do Polski przewoźnik oferuje także codzienne połączenia liniowe do Travemünde w Niemczech.

„Uruchomienie naszego nowego połączenia ro-pax pomiędzy Malmö a Świnoujściem zabezpiecza ważny szlak handlowy w korytarzu południowego Morza Bałtyckiego i dodatkowo wzmacnia naszą pozycję na Morzu Bałtyckim. Oczekujemy dalszego wysokiego tempa wzrostu wolumenu przewozów towarowych i przewozów pasażerskich” – mówi Tom Pippingsköld, prezes i dyrektor generalny Finnlines.