Finnair – zmiany w programie Finnair Plus

archiwum Finnair

Linia lotrnicza Finnair ogłosiła zmiany w programie dla stałych klientów Finnair Plus.

Finnair od 4 czerwca obniża ceny na wszystkie swoje loty premiowe, dzięki czemu najbardziej pożądane nagrody są łatwiejsze do zdobycia dla wszystkich członków.

• Należność punktowa za loty premiowe w klasie ekonomicznej w regionie nordyckim: 15 000 zamiast 20 000 punktów;
• Należność punktowa za loty w klasie ekonomicznej do pozostałej części Europy, Dubaju i Tel Avivu: 30 000 zamiast 40 000 punktów
• Należność punktowa za loty w klasie ekonomicznej do Azji lub Ameryki Północnej: 90 000 zamiast 125 000 punktów.
Nagrody są takie same dla wszystkich członków, w tym dla członków Junior.

Również członkostwo w programie Finnair Plus Junior zostało wzbogacone o nowe sposoby nagradzania najmłodszych stałych klientów. Od czerwca wszyscy członkowie, bez względu na wiek, mogą zdobywać punkty poziomów i mają prawo do czerpania takich samych korzyści na każdym z poziomów członkostwa.

Na początku tego roku Finnair wprowadził zmiany w zasadach wygaśnięcia punktów, tak aby były ważne dopóty, dopóki klient je gromadzi lub korzysta z nich co najmniej raz na 18 miesięcy. Jest to zmiana w stosunku do poprzednich zasad, gdzie punkty wygasały 36 miesięcy po ich zdobyciu, niezależnie od aktywności członka.

Johanna Jäkälä, prezes ds. marki i marketingu Finnaira, powiedziała: „Odświeżenie zasad odbywa się na życzenie naszych klientów i sprawia, że Finnair Plus jest jeszcze bardziej interesującym i konkurencyjnym programem dla stałych klientów, nawet na skalę ogólnoświatową. Finnair Plus oferuje członkom szeroki wybór benefitów, usług, interesujących wydarzeń i partnerstw, z których nasi klienci mogą wybrać najbardziej odpowiedni sposób na wykorzystanie swoich punktów”.

Finnair wprowadził także nowy poziom, Finnair Plus Platinum Lumo, przeznaczony dla najczęściej podróżujących klientów. Korzyści Finnair Plus Platinum Lumo oferują najwyższy poziom usług i komfortu podczas podróży i wyłączny szybki dostęp do nowych usług. Aby zdobyć członkostwo w Platinum Lumo, należy zdobyć 450 000 punktów poziomów lub polecieć 150 razy podczas roku członkostwa.

W niedalekiej przyszłości Finnair wprowadzi program Rodzina i Przyjaciele, aby ułatwić rodzinom i przyjaciołom wspólne gromadzenie punktów i śledzenie postępów w zdobywaniu nagrody.