Finnair połączy Helsinki z Bergen i Tromsø w Norwegii

archiuwm Finnair

W ramach strategii rozwoju w maju 2018 roku Finnair uruchomi nowe połączenia między Helsinkami a norweskimi miastami Bergen i Tromsø.

Trasy będą obsługiwane przez regionalne norweskie linie lotnicze Wideroe, a sprzedażą biletów i promocją zajmie się firma Finnair. Obługa na pokładach samolotów będzie prowadzona w dwóch klasach zgodnie z serwisem Finnaira.
Od 15 maja 2018 roku oty z Bergen do Helsinek będą odbywać się codziennie nowym samolotem Embraer 190-E2. Przewoźnik nadal będzie wykonywać połączenia do Bergen przez Sztokholm.
Lot pomiędzy Tromsø, w północnej Norwegii, a Helsinkami odbywa się raz w tygodniu w soboty, połączenie umożliwia przesiadkę na rejsy Finnaira do Azji i inne loty europejskie.

Arunas Skuja, naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie, powiedział: „Kraje skandynawskie przyciągają coraz więcej turystów, nie tylko z Azji, ale również z Europy Środkowej i Wschodniej, mamy nadzieję, że nasi klienci z Polski również skorzystają z dodatkowych lotów w ramach naszej siatki połączeń. Nowe trasy zapewnią także więcej możliwości pasażerom podróżujących z Norwegii do takich miast jak: Warszawa, Gdańsk i Kraków”.