Finnair najlepszą linią lotniczą w Europie Północnej

archiwum Finnair

Finnair został uznany za najlepszą linię lotniczą w Europie Północnej w konkursie World Airline Awards, organizowanym przez Skytrax, po raz ósmy z rzędu.

Nagrody w konkursie organizowanym przez Skytrax zostały przyznane na podstawie niezależnej ankiety przeprowadzonej wśród 19 milionów pasażerów ze 105 krajów w okresie od sierpnia 2016r. do maja 2017 r. obejmując 325 linii lotniczych.

Piia Karhu, wiceprezes Finnaira ds. rozwoju usług pasażerskich, powiedział: “Jesteśmy dumni, że Finnair ponownie został uznany przez Skytrax i pasażerów z całego świata za najlepszą linię lotniczą w Europie Północnej. Bardzo dbamy o komfort naszych klientów podczas podróży i stale rozwijamy naszą obsługę zarówno na ziemi, jak i na pokładach samolotów, pozostając wierni naszej słynnej nordyckiej gościnności.”

Finnair znacząco zainwestował w rozwijającą się flotę A350 oraz w komfort swoich klientów podczas podróży, od momentu dokonania rezerwacji poprzez odprawę i obsługę w samolotach.

Karhu dodał: “Obecnie dysponujemy własnym portalem Wi-Fi Nordic Sky zainstalowanym w samolotach latających na trasach długodystansowych, a liczba klientów korzystających z naszej mobilnej aplikacji wciąż rośnie. Rozwój usług cyfrowych jest jednym z naszych głównych celów strategicznych. Oczywiście, nie przestajemy dbać o komfort podróży naszych klientów, o czym świadczy udana współpraca z najlepszymi szefami kuchni w klasie biznesowej na trasach dalekodystansowych, zmodernizowanie stefy wypoczynku oraz wejście w nowe partnerstwa.”

Kontynuując cyfrowy trend, Finnair był pierwszą na świecie linią lotniczą, która w 2017 roku wprowadziła Alipay na pokłady samolotów, ponadto zostały przeprowadzone udane testy technologii rozpoznawania twarzy na lotnisku w Helsinkach podczas odprawy stałych klientów Finnaira.