Finnair najbardziej punktualny w Europie

archiwum Finnair'a

Finnair odnotował w 2014 roku najmniej spóźnień spośród największych europejskich przewoźników. Zgodnie z danymi FlightStats, serwisu statystycznego gromadzącego dane dla sektora lotniczego, o czasie wylądowało aż 90,58 procent lotów Finnaira.

FlightStats wyróżnił także sojusz oneworld, do którego łącznie z Finnairem należy 15 czołowych linii lotniczych, a także mniejsi stowarzyszeni z nimi przewoźnicy, ze wszystkich regionów świata. Sojusz jako całość został uznany za najbardziej punktualny na świecie, jego wskaźnik punktualności wyniósł 79,97 procent.

Nagrody FlightStats zostały przyznane na podstawie niezależnej analizy około 32 milionów lotów obsłużonych w ubiegłym roku przez 250 linii lotniczych na całym świecie.

W kategorii największych światowych przewoźników czterech członków sojuszu oneworld zdobyło miejsce na liście dziesięciu najbardziej punktualnych linii lotniczych na świecie – Iberia (trzecie miejsce, z 88,46 procentowym wskaźnikiem punktualności), Japan Airlines (czwarte miejsce, z 87,78 procentowym wskaźnikiem punktualności), airberlin (ósme miejsce, z 85,70 procentowym wskaźnikiem punktualności) i LAN Airlines (dziewiąte miejsce, z 85,63 procentowym wskaźnikiem punktualności).

15 linii lotniczych zrzeszonych w sojuszu oraz ich partnerzy obsługują loty do prawie tysiąca miast w ponad 150 krajach, przewożąc 1,4 miliona pasażerów dziennie. Na potrzeby rankingu FlightStats zanalizował 3,713,154 loty w ramach oneworld w 2014 roku.