Finnair nagrodzony czterema gwiazdkami

archiwum Finnair

Linia lotnicza Finnair została nagrodzona czterema gwiazdkami światowych linii lotniczych 2018, w konkursie stowarzyszenia Airline Passenger Experience (APEX), organizacji non-profit, zrzeszającej podmioty handlowe w tym wiodące firmy lotnicze, dostawców i główne grupy medialne.

Ranking wykazuje, które linie lotnicze zapewniają wysoki poziom satysfakcji klienta i jest oparty na faktycznych opiniach podróżnych. Wiarygodność pasażerów i wystawianych opinii sprawdzana jest na podstawie rezerwacji i geolokacji na urządzeniach przenośnych. Finnair był jednym z 470 przewoźników ocenianych do 31 lipca tego roku. Tylko 15 proc. linii lotniczych z całego świata otrzymało wystarczającą liczbę głosów na status czterech gwiazdek 2018 r. i 12% na status pięciu gwiazdek 2018 r.

Piia Karhu, wiceprezes Finnaira ds. rozwoju usług pasażerskich, powiedział: “W tym roku szczególnie skupiliśmy się na udoskonaleniu klasy biznesowej i salonów na lotnisku w Helsinkach, podjęliśmy również istotne działania usprawniające jakość usług pasażerskich na każdym etapie relacji z klientem, w tym przy rozwiązaniach cyfrowych. Dobrze jest wiedzieć, że nasze działania zostały tak pozytywnie przyjęte przez naszych klientów.”

Finnair stara się oferować podróżnym unikalne nordyckie doznania. Obejmują one współpracę nad autorskim menu z najlepszymi szefami kuchni, elementy fińskiego wzornictwa na pokładach samolotów i w salonach Finnaira, rozwój strefy klienta indywidualnego oraz rozwiązania cyfrowe stworzone, aby podróż przebiegała komfortowo. Ponadto, wszystkie samoloty floty dalekodystansowej Finnaira – ponad połowa to nowe samoloty Airbus A350 – są wyposażone w Wi-Fi, a instalacja na pokładach samolotów floty krótkodystansowej zostanie zakończona w przyszłym roku.

www.apex.aerowww.apex.aero