Finnair – będzie superszybkie Wi-Fi na krótkich dystansach

archiwum Airbusa

Linie lotnicze Finnair podpisały umowę z Viasat Inc., firmą świadczącą globalne usługi szerokopasmowego dostępu do internetu w celu zainstalowania szybkiego, bezprzewodowego łącza we wszystkich Airbusach serii A320 krótkodystansowej floty w Europie. Nowy system zapewni najszybsze połączenie internetowe z obecnie dostępnych na rynku na pokładach samolotów.

Instalowanie Wi-Fi w samolotach Finnaira rozpocznie się w maju 2017 roku, a jego zakończenie planowane jest na czerwiec 2018. Dzięki łączu o szybkości 12 Mbps i więcęj, na pasażera, nowy system zapewni najszybsze połączenie internetowe z obecnie dostępnych na rynku na pokładach samolotów, umożliwiając również korzystanie z coraz popularniejszej usługi streamingu filmów.

Piia Karhu, wiceprezes Finnaira ds. rozwoju usług pasażerskich, powiedział: “Nasi klienci coraz bardziej cenią sobie możliwość łączenia się z siecią podczas lotów. Ulepszenie łączności na pokładach samolotów pozwala na dalszy rozwój portalu Finnaira, który ułatwi klientom przeglądanie wiadomości, korzystanie z rozrywki czy robienie zakupów z własnych urządzeń mobilnych. Jesteśmy zadowoleni, że współpracujemy z ViaSat przy tym projekcie, ponieważ będziemy mogli zapewnić naszym klientom najlepsze połączenie Wi-Fi z dostępnych obecnie na rynku.”

Don Buchman, wiceprezes i menedżer działu informacji handlowej w ViaSat, dodał: „Finnair to linia lotnicza, która patrzy daleko w przyszłość i jest ceniona na całym świecie za wysoką jakość obsługi klientów. Dzięki systemowi Wi-Fi od ViaSat, aktywowanemu na pokładach samolotów w całej Europie przez Eutelsat, Finnair może świadczyć lepszą jakość usług swoim klientom, dając im swobodę w używaniu własnych urządzeń przy korzystaniu z usług internetowych w nowy sposób – od udoskonalonych zakupów on-line po niestandardową ofertę rozrywkową.”