Filipiny otwierają granice dla wszystkich zaszczepionych podróżnych

fot Cris Tagupa / unsplash

Od 10 lutego w pełni zaszczepieni podróżujący nie będą musieli poddać się kwarantannie. Warunkiem jest posiadanie ważnego certyfikatu szczepień i wykonanie testu PCR na 48 godzin przed wylotem oraz przedstawienie negatywnego wyniku. Z powodu pandemii Filipiny były zamknięte dla turystów od marca 2020 roku.

Granice zostały otwarte dla 157 państw, w tym dla wszystkich krajów Unii Europejskiej. Natomiast od 16 lutego wprowadzony zostanie zakaz wjazdu dla niezaszczepionych podróżnych. Pierwotnie granice miały zostać otwarte już na początku grudnia, ale nowa odmiana wirusa Omikron spowodowała opóźnienie tego procesu. Filipiny rezygnują również ze swoich czerwonych, żółtych i zielonych oznaczeń poziomu ryzyka kraju, na których oparły ograniczenia wjazdowe.

„Podróżujący muszą przedstawić negatywne wyniki RT-PCR z testu wykonanego w ciągu 48 godzin od wyjazdu z kraju pochodzenia i muszą samodzielnie monitorować objawy pod kątem objawów przez siedem dni po przybyciu, zgłaszając władzom lokalnym, jeśli zaczną wykazywać objawy COVID-19”, podała ambasada USA na Filipinach .