Festiwale zimowe w Ejlacie

archiwum GoIsrael

Tej zimy, po raz pierwszy w Izraelu, od listopada 2019 roku do kwietnia 2020 roku odbędzie się pięciomiesięczny festiwal sezonowy, a podczas jego trwania zaplanowano aż 35 imprez

Wydarzenia kulturalne, sportowe i międzynarodowe, w tym nurkowanie, fotografia, joga, muzyka elektroniczna, jazz, muzyka, moda i wiele innych, niektóre za opłatą, a większość za darmo.

Najważniejsze festiwale w Ejlacie, w których warto wziąć udział tej zimy:

Festiwal Instagrama: międzynarodowy festiwal, który zaprasza wszystkich entuzjastów social mediów na konkurs fotograficzny w mieście i okolicach. Podczas festiwalu zawodnicy odwiedzą różne miejsca i spróbują zrobić idealne ujęcie na pustyni, pod wodą, z punktów widokowych w całym mieście. Ponadto wiodący instagramerzy z całego świata i znani fotografowie poprowadzą zajęcia i warsztaty. Wstęp na festiwal jest bezpłatny. (Styczeń)

Międzynarodowy Festiwal Gitarowy: W trzydniowej imprezie wezmą udział znani gitarzyści, prezentujący muzykę w wersji akustycznej – m.in. jazz, folk, rock i wiele innych. (styczeń)

Festiwal Muzyki Kameralnej w Ejlacie jest jednym z najlepszych międzynarodowych imprez, które odbywają się w Izraelu każdego roku. Festiwal jest zawsze wielkim sukcesem i obejmuje koncerty i występy najlepszych muzyków z całego świata. (5-8 lutego)

Festiwal Wina: impreza obejmująca regionalne wina butikowe z Ejlatu i Negewu oraz potrawy przygotowywane przez lokalnych szefów kuchni w pustynnych wnętrzach. Festiwal będzie oferował występy muzyczne przez cały dzień, warsztaty i degustacje wina. (13-15 lutego)

Festiwal Teatrów Ulicznych w Ejlacie: dziesiątki posągów, klaunów i akrobatów nagle ożywa, spotykamy bohaterów kolorowych bajek, pontonów, kosmitów,oryginalnych artystów i tancerzy. Możemy uczestniczyć w wielu przedstawieniach teatralnych – wszystko to czeka na turystów przy promenadzie w Ejlacie. Wstęp bezpłatny. (28-29 lutego)

Festiwal Muzyki Elektronicznej: trzydniowe wydarzenie, które koncentruje się wokół muzyki elektro we wszystkich formach i stylach. Małe sceny zostaną ustawione po drugiej stronie miejskiej promenady obok plaży i będą prezentować elektryzującą muzykę przez cały dzień. W nocy sceny festiwalowe staną się jedną wielką imprezą pełną jedzenia, alkoholu i tańca. Wejście jest za darmo.(Marzec)

Festiwal sportowy: Wydarzenie o tematyce przyrodniczej, które obejmuje pełne przygód zawody amatorskie na pustyni, m.in.: bieganie w terenie, jazda na rowerze, pływanie. Festiwal będzie również oferował parki rekreacyjne dla dzieci i zajęcia dla rodzin na pustyni, takie jak: wycieczki jeepem, ATV, jazda konna, park linowy i wspinaczka.
(Marzec)

https://pl.traveleilat.com/