Festiwal na wyspie w Wiedniu

archiwum Donauinselfest

W dniach 22 – 24 czerwca na wiedeńskiej wyspie na Dunaju zagości gorąca, muzyczna atmosfera. Największy festiwal muzyczny pod gołym niebem w Austrii i jeden z największych w Europie tzw. Donauinselfest proponuje w tym roku prawie 600 godzin programu.

Jak podała PAP, tegoroczna, jubileuszowa edycja festiwalu to nie tylko muzyczne hity, lecz również rozbudowany i atrakcyjny program towarzyszący. Muzyka, sport, action and fun dla młodszych i starszych. 600 godzin przygotowanego programu to około 200 międzynarodowych i austriackich występów muzycznych, innowacyjne aktywności i atrakcje sportowe, kulinarne smakołyki i różnorodna oferta kulturalna.
Rock, pop, punk, hip-hop, muzyka elektroniczna, ale też muzyka tradycyjna i kabaretowa dostarczą niezapomnianych wrażeń dla najbardziej wymagających słuchaczy.

Na długim na 4,5 km areale, pomiędzy mostami Nordbrücke a Reichsbrücke w Wiedniu, zwanym Wiener Donauinsel, umiejscowionych zostanie 11 scen muzycznych. Przez trzy dni festiwalu każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wśród wykonawców są m.in. Lisa Stansfield, Wanda, Voodoo Jürgens, Antilopen Gang, Fedde le Grand, Münchener Freiheit, Gert Steinbäcker i Wiener Blond. Jedną z gwiazd festiwalu będzie amerykański zespół „Portugal. The Man“, nagrodzony w styczniu br. nagrodą Grammy Awards 2018 w kategorii najlepsze wykonanie pop – duet/zespół za utwór “Feel it Still”.

Festiwal muzyczny na Dunaju od 35 lat tworzy muzyczną historię i promuje muzykę austriacką. To miejsce dla ikon popkultury, rodzimych twórców i tzw. newcomers oraz dla 3 milionów fanów, corocznie odwiedzających festiwal. Na imprezę nie obowiązują bilety, wstęp od pierwszego roku jest nieodpłatny, a miejsce festiwalu łatwo osiągalne publicznymi środkami komunikacji. W tym roku organizatorzy również serdecznie zapraszają.